Steam’deki Yeni Oyun Marvel ve Nintendo Gibi Firmaları Geride Bırakarak Listeleri Darmaduman Etti

Oyun dünyasını heyecanlandıran bir gelişmeyle ‘Slay the Princess’ adlı korku oyunu, Steam sıralamalarını sarsarak zirveye oturdu. Eleştirmenlerin beğenisini kazanarak Metacritic üzerinden 92 gibi yüksek bir puan topladı ve 2023 yılında çıkan oyunlarda en iyiler arasında yerini aldı. Bu başarısıyla adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

2023 yılı video oyunları açısından birçok dikkate değer eserin ortaya çıktığı bir yıl olarak kayıtlara geçti.

Özellikle geçen ay, Super Mario Bros. Wonder ve Marvel’s Spider-Man 2 gibi büyük başarılar elde eden yapımların piyasaya sürüldüğüne şahit olduk.

Ancak bu popüler oyunların gölgesinde, Steam üzerinde yayınlanan ve adından fazlasıyla söz ettiren bağımsız bir korku oyunu listeleri altüst etti.

“Slay the Princess” isimli bu yeni bağımsız korku oyunu, Metacritic puanlamasına göre Marvel ve Nintendo’nun satış rekorları kıran oyunlarını geride bırakmayı başardı.

Şu an için Metacritic’te 100 üzerinden 92 puan alarak 2023’ün en yüksek puanlı oyunları arasında yer alıyor. Bu puan, Super Mario Bros. Wonder ile aynı seviyedeyken Marvel’s Spider-Man 2’nin 90 ve Alan Wake 2’nin ise 89 puan aldığını görebiliyoruz.

Black Tabby Games tarafından geliştirilen ve 23 Ekim’de Windows için Steam üzerinden yayınlanan Slay the Princess, geniş çaplı bir pazarlama kampanyası veya büyük bir yayıncının desteği olmadan oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı.

Steam’deki kullanıcı yorumlarına bakıldığında oyunun büyük oranda beğenildiği görülüyor.

Yalnızca iki haftalık kısa bir süre içinde 3 bin yorum alarak %97 olumlu puanla ‘Son Derece Olumlu’ olarak değerlendirilen oyun korku türündeki başarısını kanıtlıyor.

Oyunda oyuncuların bir prensesi öldürmeleri gerekiyor ve oyun, onları rahatsız edici bir rolle ormanın içindeki bir kulübeye götürüyor.

Ancak prenses, çeşitli ikna yöntemleri ve hileler kullanarak oyuncuları bu görevden vazgeçirmeye çalışıyor.

Türkçe dil desteği olmayan oyun, 175 Türk Lirası fiyat etiketiyle satışta bulunuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx