SSK ve Bağ-Kur emeklileri şok oldu! Memur ve emeklisine yüzde 50, SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 37.56

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon verileri ile emekli ve memurun zammı da netleşti. Memur ve memur emeklilerine yüzde 46,55 oranında zam, SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerine ise yüzde 37,55 oranında zam yapılması bekleniyor. Bu artış SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde hayal kırıklığına neden oldu.

Memur ve memur emeklileri, Temmuz ayında gerçekleşen enflasyona göre yüzde 19,77 zam almıştı. Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında enflasyon yüzde 37,56 olarak gerçekleşti. Bu durumda SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları için altı aylık dönemde alacakları zam ya da enflasyon farkı yüzde 37,56 olarak ortaya çıktı.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına göre önemli bir fark oluştuğunu belirterek tepkilerini dile getirdiler. Emeklilerden bazıları, “Bu zam bizi geçim derdinden kurtarmaz. En azından memur emeklileri ile aynı oranda zam yapılmalıydı” ifadelerini kullandı.

Emekliler, hükümetin emeklilere yönelik bir düzenleme yapmasını ve zam oranlarının yeniden değerlendirilmesini talep ediyor.

İşte emeklilerde hayal kırıklığı yaratan zam oranlarını çarpıcı şekilde anlatan bazı başlıklar:

Memur emeklisi 22 bin liradan 32 bin 840 liraya çıkarken, SSK ve Bağ-Kur emeklisi 20 bin liradan 26 bin 750 liraya çıktı.

Memur emeklisi yüzde 50 zam alırken, SSK ve Bağ-Kur emeklisi yüzde 37.56 zam aldı.

Memur emeklisi ile SSK ve Bağ-Kur emeklisi arasındaki fark yüzde 12.44 oldu.

Bu çarpıcı rakamlar, emeklilerde hayal kırıklığını büyütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx