Narlıdere’de ‘5 yılda 5 anaokulu’ projesinde sona gelindi

Narlıdere Belediyesi’nin 2019 yılında Başkan Ali Engin’in göreve gelmesiyle hayata geçirdiği Nar Çiçekleri Anaokulları’nın 4’üncü ve 5’inci şubeleri açılıyor. Nar Çiçekleri Anaokulları’nın sırasıyla Yaşar Kemal, Narlı, Çatalkaya şubelerini hizmete alan Narlıdere Belediyesi, yeni yıl ile birlikte Ilıca Şubesi’nde de öğrenci alımına başlayacak. Çamtepe Şubesi de 2024 yılı mart ayında hizmete girecek.

Belediyenin ‘çocuklar okula, anneler işe’ parolasıyla başlattığı proje ile Nar Çiçekleri Anaokulları’nda öğrenci kontenjanı 400’e ulaşacak.

EŞİT VE ADİL EĞİTİM

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla hayata geçirdikleri Nar Çiçekleri Anaokulları ile çocukları nitelikli eğitimle buluşturduklarını söyleyen Başkan Engin, “Göreve geldiğimizde vatandaşlarımıza ‘5 yılda 5 anaokulu’ sözümüz vardı. Sözümü tutuyoruz, Ilıca ve Çamtepe şubelerimizle 4’üncü ve 5’inci anaokulumuzu Narlıdere’mize kazandırıyoruz” dedi.

Ailelerin çocukları için eğitim standardı endişesi yaşamamasını istediklerini kaydeden Başkan Engin, “Narlıdere Belediyesi olarak Nar Çiçekleri Anaokullarımızla eşitsizlikleri ortadan kaldırıyor, çocuklarımızı eşit ve adil eğitimle buluşturuyoruz. Uzmanlara göre çocuklar fiziksel, zihinsel, duygusal gelişimlerini ve dil becerilerinin büyük bir bölümünü okul öncesi dönemde tamamlıyor. Bu süreçte yapılacak yanlışlar çocukların tüm yaşamını olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Bu sebeple biz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın doğru ve nitelikli eğitimle buluşması için çok hassas davranıyoruz. Ayrıca Nar Çiçekleri Anaokullarımızla annelerimizin ekonomik ve sosyal hayata katılımını da desteklemiş oluyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx