Meclis’te ‘Cemaat ve Tarikat Protokolü’ Gerginliği! Bakan Tekin: “Protokol Yapmaya Devam Edeceğiz”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe konuşmasında tansiyon yükseldi. MEB’in ‘cemaat ve tarikatlarla’ yaptığı iddia edilen protokollere ilişkin CHP ve DEM Parti sıralarından yükselen sesler sonrası Bakan Tekin’den şu yanıt geldi: ‘Sizin tarikat cemaat dediğiniz, bizim STK dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz.’

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) devam eden bütçe görüşmeleri sırasında konuşma yaptı.

Bakan Tekin’ın konuşması sırasında DEM Parti ve CHP sıralarından cemaat ve tarikatlarla yapıldığı iddia edilen protokollere yönelik gelen eleştiriler sonrası ise tansiyon yükseldi.

Bakan Tekin, MEB’in STK’larla imzaladığı protokollere ilişkin gelen eleştirilere şu yanıtı verdi: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) şu anda geçerli 2 bin 709 tane protokolü var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla, 550 tanesi STK’larla, 986 tanesi ise TEMA’dan Kızılay’a bir sürü STK’yla…”

Ardından DEM Parti sıralarına dönen Bakan Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizin tarikat cemaat dediğiniz, bizim STK dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz.Protokol yaptığımız bu STK’lar, sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Onlardan siz bunun için rahatsızsınız. Ben o STK’larla protokol imzalamaya devam edeceğim.”

İşte o anlar ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx