Fenerbahçe’nin istediği Mert Müldür’e yapılan teklif ortaya çıktı

Fenerbahçe, Mert Müldür’ün transferi için İtalyan kulübü Sassuolo ile görüşmelere başladı. Sassuolo’ya bonservis bedeli konusunda sorular yöneltilerek görüşmeler başlatıldı. Sassuolo, Mert Müldür için 5 milyon euro bonservis talep ettiğini iletti.

Fenerbahçe, Sassuolo’nun bu yanıtı üzerine 2 milyon euro değerinde bir teklif sundu. Sarı lacivertliler, Mert Müldür’ün sözleşmesinin sadece 1 yıl kaldığını ve geçen sezonu sakatlıklarla mücadele ederek geçirdiğini hatırlatarak 5 milyon euro talebinin aşırı yüksek olduğunu belirtti.

Fenerbahçe’nin Mert Müldür için düşündüğü en yüksek teklif ise 2.5 milyon euro olacak. Ancak sarı lacivertliler, bu transferde acele etmeme kararı aldı.

Öte yandan, Mert Müldür de Fenerbahçe’ye olan ilgisini dile getirdi ve kulüple anlaşma sağlanması durumunda mutlulukla çubuklu formayı giyeceğini iletti.

Mert Müldür, 2019 yazında Rapid Wien’den Sassuolo’ya 4.7 milyon euro bonservis bedeliyle transfer oldu. 24 yaşındaki milli sağ bek, Serie A’da Sassuolo formasıyla 85 maça çıkarken 2 gol atıp 5 asist yapmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx