Dinamo Kiev, Zenit maçı öncesi Fenerbahçe’yi skandal açıklamayla hedef aldı

Yeni sezon hazırlıklarının İstanbul etabını tamamlayan Fenerbahçe, St. Petersburg’da düzenlenecek Pari Premier Cup Turnuvası’na katılmak üzere Rusya’ya gitti. Sarı lacivertliler turnuvadaki ilk maçında bugün Rus ekibi Zenit ile 19.30’da karşılaşacak.

Karşılaşma, Gazprom Arena’da oynanacak. Kanarya’nın altyapıdan 7 gencin dahil edildiği 33 kişilik kamp kadrosunda arka adalesinde zorlanma olan Samet Akaydın, mart ayında çapraz bağ ameliyatı olan Lincoln ve transfer görüşmeleri için izin verilen Samatta yer almadı.

DINAMO KIEV’DEN FENERBAHÇE’YE TEPKİ

Ukrayna kulübü Dinamo Kiev, turnuva için Rusya’ya giden Fenerbahçe’ye çok sert ifadelerle tepki gösterirken “Rusların kötülüklerini meşru kılıyorsunuz” dedi.

Dinamo Kiev’in Fenerbahçe’yi hedef alan açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’daki maçta taraftarlar Avrupa’nın en büyük sadistinin ismini bağırdığında kulüp olarak sustunuz. Bunun nedeni artık çok açık. Gazprom’un kanlı parası sizin için her şeyi gölgede bıraktı. Sizi onursuz ve vicdansız bıraktı. Rus füzeleri her gün Ukraynalıları öldürüyor. Tüm dünya bu saldırganlara karşı birleşti ancak sizin kulübünüz terörizmin kanlı parasını kabul etti.

UEFA ve FIFA, Rus kulüplerini uluslararası turnuvalarda men etti. Siz ise para için saldırganlarla turnuvaya katılıyorsunuz. Hiçbir şey bu adımı aklayamaz. Hiçbir para, bu utanç verici davranışınızı ve ahlaksız vasıflardan yoksun katillere gidişinizi ödeyemez. Tüm dünyaya söylemekten korkmuyoruz: Katillere Ukrayna topraklarında kanlı hasadı sürdürmeleri için yardım ediyorsunuz. Onlarla birlikte oynuyorsunuz ve 21. yüzyılın ana kötülüğünü meşrulaştırıyorsunuz.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde onur yok, utanma yok, vicdan yok! Yazıklar olsun size!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx