Beşiktaş’ın 4 Gollü Galibiyeti Gelecek Adına Umut Verdi mi?

Beşiktaş adına bu sezon iniş çıkışlar, vazgeçişler ve buhranlarla dolu bir sezon oldu, en azından bu haftaya kadar. Geçen ay yaşanan yönetim değişikliğinin ardından, Rıza Çalımbay’ın da görevden ayrılmasıyla, bu maçtan sadece saatler önce, takımın başına Fernando Santos getirildi. Artık yeni teknik direktör takımı ilk kez tribünden izliyor diye mi, yoksa farklı bir motivasyondan mı bilinmez, Beşiktaş, Rize deplasmanında sahaya uzun zaman sonra ilk kez bu kadar istekli, disiplinli ve mücadeleci çıktı. Düne kadar sahada “yürüyen” oyuncular, kora kor mücadele ettiler Rizespor karşısında.

Kötü oynayan oyuncu yok muydu ? Vardı. Her şeyden önce defans hala evlere şenlik. Özellikle ilk yarı Beşiktaş defansı yine hatalar yaptı. Ama gelgelelim, onlar bile iyi oynadı. Yani kötü oynayabiliriz ama kötü mücadele edemeyiz dediler, tribündeki yeni hocalarına.

Sahadaki bütün oyuncular şunun farkında: bu saatten sonra bu takımdan hoca gitmez, biz gideriz. Öyle olur.

Bu sezon gol atmakta çok sıkıntı yaşayan Beşiktaş, Rizespor’u 4 golle geçti ve bu sezon ilk kez bir Süper Lig maçında 4 gol attı. Aynı puana sahip rakibini yenmek kadar, sezonun kalan maçları için moralini düzeltmiş olması da büyük kazanç Beşiktaş adına.

Bazı maçlarda bazı oyuncular yıldızlaşır. Hatta “Bir yıldız doğuyor” deriz. Beşiktaş’ta kayıplarla ve hayal kırıklıklarıyla geçen sezonun en büyük kazancıdır Semih Kılıçsoy.

Sadece Beşiktaş için de değil, Türk futbolu adına yeni nesil şahane bir kazanç. Sadece bu sezon Beşiktaş iyi gitmiyor diye değil, o yeteneğe ve liyakata sahip olduğu için sürekli ilk 11’de yer bulmalı kendine.

Rizespor karşısında 2 gol bir asistlik performans ortaya koyan genç oyuncu bana Beşiktaş’ın Metin Tekin’li dönemlerini hatırlattı.

Haziranda Almanya’da düzenlenecek olan Euro 2024 kadrosunda da umarım yer bulur A Milli futbol takımında. Kenan Yıldız’lı Arda Güler’li Semih Kılıçsoy’lu milli takımı düşünsenize. Ne kıskanır bizi Almanya. Zaten hep kıskanıyor!

Bu zamana kadar bu genç oyuncuyu oynatmamak bir futbol suçu dahi denilebilir.

Beşiktaş adına bu maçta bir kazançta; Tayyip Talha oldu. Bu oyuncunun geri dönüşü de ilerleyen zamanlarda Beşiktaş’ın çok işine yarayacak.

Bu maç her bakımdan Beşiktaş’ın ayağa kalktığı bir maç oldu.

Trendyol Süper Lig’in son 5 haftasında, Alanya’dan, Kasımpaşa’dan sahasında 3 gol yiyen Beşiktaş, büyük takım refleksi gösterdi ve çok değerli bir galibiyet aldı.

Böyle dönemlerde böyle galibiyetler,3 puandan fazlasıdır. Hoş döndün Beşiktaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx