Ballon d’Or töreninde Drogba’yı sinirlendiren olay! Dayanamadı, uyardı

Avrupa futbolunun bireysel anlamda en prestijli ödülü olarak gösterilen Ballon d’Or, Paris’te sahibini buldu. 67. ödül törenine Théâtre du Chatelet ev sahipliği yaptı. Erkeklerde yılın futbolcusu olarak Ballon d’Or’u Lionel Messi alırken kadınlarda Ballon d’Or Aitana Bonmati’nin oldu. 21 yaş altı en iyi oyuncuya Kopa Trophy, en iyi kaleciye Yashin Trophy, en iyi golcüye Müller Ödülü de verildi. Ballon d’Or’a geçtiğimiz yıl eklenen ve ilk kez toplumsal görevler, sosyal sorumluluk katkıları üzerinden takdim edilen Socrates Ödülü de yine sahibini buldu.

Ballon d’Or töreni için kırmızı halının açılışını yapan isim Auxerre, Marsilya, Liverpool, Sunderland, Panathinaikos, Lazio formalarıyla akıllara kazınan Fransız golcü Djibril Cisse oldu.

YİNE DROGBA VE HERIBERT SUNDU

Paris’te Théâtre du Châtelet’de gerçekleşen töreni geçtiğimiz yıl olduğu gibi Fransız gazeteci Sandy Heribert ve Galatasaray’ın da unutulmaz yıldızlarından Didier Drogba sundu.

YASHIN TROPHY EMILIANO MARTINEZ’İN

Fenerbahçe’nin kalecisi Dominik Livakovic’in de adayları arasında yer aldığı yılın en iyi kalecisine verilen Yashin Trophy, Arjantin ile yaşadığı Dünya Kupası şampiyonluğunun büyük payıyla Emiliano Martinez’in oldu. Emiliano Martinez, ödülü babası Alberto Martinez’den aldı.

DROGBA’YI SİNİRLENDİREN OLAY!

Emiliano Martinez ödülünü almak üzere sahneye çıktığı anda salondaki izleyiciler tarafından yüksek sesle yuhalandı. Bu sesler, Martinez’in, 2022 Dünya Kupası finalinin son saniyelerinde Randal Kolo Muani’nin şutunu kurtardığı görüntüler ekrana verilirken de devam etti.

Gecenin sunucularından biri olan Drogba bu olay karşısında sinirlendi. Fildişili yıldız kızgın bir şekilde topluluğa dönerek, “Sporcuları kutlamak için buradayız. Lütfen konuşmasına izin verin” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx