Arama İyileştirmeleri ve Bot Güncellemeleri Sunan Telegram 10.10 Duyuruldu

Telegram, 2024 yılına mesajlaşma programı için bir başka ücretsiz özellik güncellemesi ile giriyor. iOS ve Android kullanıcıları için sunulan Telegram 10.10 güncellemesi arama iyileştirmeleri, botlar için büyük bir yükseltme, yeni kullanıcı arayüzü efektleri ve daha fazlasını sunuyor.

En son Telegram güncellemesi, mevcut çağrı durumuna bağlı olarak değişen yeni animasyonlar ve dinamik arka planlarla çağrıları tamamen yeniden tasarlıyor. Telegram, yeni sürümün özellikle eski cihazlarda daha iyi enerji verimliliği ve daha hızlı performans için daha az sistem kaynağı gerektirdiğini söylüyor.

Ek olarak, güncelleme birden fazla hatayı düzeltiyor ve çağrı kalitesini artırıyor. Resmi Telegram web sitesindeki bir blog gönderisine göre, müşteriler 2024’te bağlantı ve ses kalitesinde daha fazla iyileştirme bekleyebilirler.

Botlar da en son güncelleme ile büyük bir güncelleme aldı. Bu mini sohbet tabanlı uygulamalar artık kullanıcı mesajlarına tepki verebiliyor, tepkileri, alıntıları ve bağlantıları yönetebiliyor, diğer sohbetlere yanıt gönderebiliyor ve destekler ve eşantiyonlar hakkında bilgi alabiliyor.

Son olarak, “Thanos Snap” efekti artık iOS ve Android’de Telegram’daki mesajları manuel olarak silerken kullanılabiliyor. Bu, mesajlarınızı atomlara indirgeyen süslü bir mesaj silme efekti olarak karşımıza çıkıyor. Telegram, mesajlaşma programını enerji açısından verimli tutmaya çok dikkat ediyor ve geliştiriciler yeni efektin cihazınızı çok fazla zorlamayacağına söz veriyor.

Telegram, en son güncellemesinin bu ay açıklanacak daha da fazla özellik içerdiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx