Yüzünüze Bir Dilim Domates Sürün ve İnanılmaz Tesirine Şahit Olun! Öğrenince Çok Şaşıracaksınız

Domates; Biz onları seviyoruz. Salatada, sandviçte yahut pizzada lezzetlidirler. Domatesler beslenme açısından sizin için çok sağlıklı lakin farklı kullanım için de çok yararlı olduklarını bilmiyorduk! Bu zerzevattan bir dilim yüzünüze sürmek cildiniz için mükemmeller yaratabilir. Sivilcelere elveda, domateslere merhaba deyin!

GÖZENEKLER

Domates, A, B6, C, E ve K vitaminleri üzere birçok vitamin içerir. Bu vitaminler cildiniz için çok besleyicidir ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Domatesin asiditesi, cildinizdeki pH istikrarını geri kazanmaya yardımcı olabilir, bu da gözeneklerinizin pak kalmasına yardımcı olur. Domatesler ayrıyeten akneyle çaba hedefli tonlarca krem ​​ve losyonda kullanılan bir enzim olan salisilik asit içerir. Bu nedenle domates, cilt bakım rutininizin sahiden kıymetli bir modülüdür; yüzünüzü temizler ve yara izlerinin azalmasına yardımcı olur.

YÖNTEMLER

Hem hafif hem de ağır sivilceler ve aknelerin bıraktığı izler kelam konusu olduğunda domates çok tesirli olabilir. Her ikisi de bir cazibe üzere çalışan iki usulümüz var:

Domates dilimleri: Bu en kolay ve en süratli prosedürdür. Tek yapmanız gereken bir domatesi dilimler halinde kesmek ve bu dilimleri yüzünüze sürmek. Zerzevatın suyunu cildinize dairesel hareketlerle yavaşça masaj yapın. Artık yüzünüzü soğuk suyla durulamadan evvel yaklaşık 10 dakika bekleyin.

Yüz maskesi: Biraz daha vaktiniz varsa kendinize yeni bir yüz maskesi de yapabilirsiniz. İki yemek kaşığı sade yoğurtla püre haline getirilmiş domatesi karıştırın. Yüz maskesi olarak yüzünüze uygulayın ve durulamadan evvel yaklaşık 15 dakika bekletin. Karışım çok yumuşaktır, bu nedenle her gün kullanabilirsiniz. Tüm taze materyalleri kullandığınızdan, karışımı kullanmadan çabucak evvel yaptığınızdan emin olun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.