Yangında 5’inci kattan atladı, ağır yaralandı

Yangın, saat 03.30 sıralarında Yenişehir Mahallesi 286. Sokak’taki apart dairelerin bulunduğu 6 katlı apartmanın 5’inci katında meydana geldi. Şimdi belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa müddette büyüyerek daireyi sardı. Yangın sırasında dairede bulunan ve etrafını saran alevlerden kurtulmak isterken 5’inci katta bulunan dairenin balkonundan aşağı atlayan Muhammed Emin K.ağır yaralandı. Yangında dumandan etkilenen Burak Ü. ile hastaneye kaldırıldı.

İhbar üzerine bölgeye ambulans, itfaiye, polis ve gaz grupları sevk edildi. Yaralılar, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, itfaiye takımları ise yangını kısa müddette denetim altına alarak söndürdü. Tedavi altına alınan Muhammed Emin K.’nin durumunun ciddiyetini koruduğu olduğu öğrenildi. Yangının çıktığı apartta ve etrafta oturanlar sokaklara çıktı. Ayrıyeten, Muhammed Emin K.’nin sabah saatlerinde apart daireye yerleştiği öğrenildi.

Yangını birinci gören İlyas Çelik, “Uyandığım sırada elektrikle yoktu. Pencereden dışarı baktığımda yangını gördüm ve itfaiyeyi aradım. Yola çıktım itfaiyeye yolu tanım etmek için. Daha sonra itfaiye grupları gelerek yangını söndürdü. Atlayan kişiyi görmedim. Vatandaşları uyarmak için başka tarafa gittim. Yangın sırasında yoktu. Sonradan balkona çıkmış. Sonra bu tarafa geldim balkondan atlamış” dedi.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.