Ümitcan Uygun’a verilen cezanın münasebeti açıklandı

Ümitcan Uygun’la bir arada olan Esra Tanrıkulu (25) konutunda kuşkulu bir halde meyyit bulunmuş, sonrasında geceyi birlikte geçirdiği belirlenen Uygun ‘kasten öldürme’ kabahatinden çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Uygun, olaya ait davada ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ hatasından 10 yıl mahpus cezası aldı.

Darp sonucu kötüleşti

Uygun’a verilen cezanın münasebetinde, Hankulu’nun Uygun’la konutta olduğu bir saatte öldüğünün tespit edildiği belirtilerek, Uygun’un Hankulu’na yönelik darp hareketini de gerçekleştirdiği, bunun sonucu olarak da Hankulu’nun kötüleştiği aktarıldı.

Bir müddet sonra kendine gelip çay demledi

Sanık Uygun’un Esra Hankulu’nu baygınlık geçirmesi üzerine başka 2 sanıkla banyoya götürüp ıslatarak kendine getirdiği, kendine gelen Esra Hankulu’nun çay demleyip sanıklarla bir müddet sohbet ettiği, tüm bunların Ümitcan Uygun’un kendisine olumsuz bir halinin olmadığını gösterdiğine dikkat çekildi.

Taammüden öldürme kabahatinden karar kurulmadı

İHA’ya nazaran Ümitcan Uygun’un daha sonra Esra Hankulu ile odaya gittiği de göz önüne alındığında öldürme kastı olmadığı kanaatine varıldığı, bu nedenle ‘kasten öldürme’ kabahatinden değil, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ kabahatinden karar kurulduğu açıklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.