Ümit Özdağ: Şu an hem AKP hem MHP’den oy alan tek isim Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş’ın hem AKP’den hem de MHP’den oy aldığının altını çizen Ümit Özdağ, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanma ihtimali riskli. İmamoğlu, Yavaş’la kıyaslanamaz. Yavaş şayet aday gösterilirse bahtı yüzde 60’ın üzerinde” yorumlarını lisana getirdi.

Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye konuşan Özdağ’ın açıklamalarının ilgili kısmı şöyle:

Birkaç sefer “Bizim cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş, İttifak onu aday göstermezse biz gösteririz” dediniz. İttifak bir aday belirlerse sizin Mansur Yavaş’ı aday göstermeniz oyları bölmeyecek mi?

Temel sorulması gereken soru; en güçlü aday Mansur Yavaş’ken İttifak’ın neden Mansur Yavaş’ı aday göstermediği. Biz Mansur Yavaş’ı destekleyeceğimizi açıklamıştık, İttifak aday gösterdiği takdirde seçilme bahtı yüzde 60’ların üstünde, durum böyleyken kazanma ihtimali olan kişi Mansur Yavaş’ken onu aday göstermemek şike yapmak demektir.

“Ben vazifemle ilgileniyorum” demişti, siz aday gösterirseniz kabul eder mi Mansur Yavaş?

Bilmiyorum, o Mansur Bey’in bileceği iş fakat Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa yanlışsız olacağı kanısında değilim.

Mansur Beyefendi de çok takdir edilen ve en çok ismi geçen isimlerden biri lakin Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Lideri olarak son haftalarda beklenti Kemal Bey’in üzerinde ağırlaşmış görünüyor, gündemi belirliyor ve aslında Millet İttifakı kimi aday gösterirse o seçilecek havası yaygın değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanma ihtimali riskli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri’nin AK Parti’den kopan oyu alma bahtı yok, onun için. AK Parti’den ve Cumhur İttifakı’ndan oy almadan kazanamıyorsunuz. Bunu şu anda Türkiye’de yapabilen bir tek Mansur Yavaş var.

Siz bunu Meral Akşener’in İmamoğlu’nu desteklediği argümanlarından sonra söylediniz sanıyorum, ona karşı bir atak miydi?

Hayır, ilgisi yok, İmamoğlu’nun da Mansur Yavaş’la kıyaslanacak bir kazanma talihi yok bence.

Birçok kişi “Aday kim olursa olsun Millet İttifakı’nın adayına oy vereceğim” diyor.

Siz bunu İstanbul’da Şişli’de duyabilirsiniz, Etiler’de duyabilirsiniz, Anadolu’da o denli değil.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.