Tunceli’de acılı anne 17 yaşında kaybettiği kızının ismini anaokuluna verdi

Tuncelili olan ve İstanbul’da öğretmenlik yapan Fazilet Yaman, 11 ay evvel kızı Zeynep Sunaz’ı epilepsiden kaybetti.

Kızının ismini yaşatmak için teşebbüslere başlayan anne Yaman, Pülümür Belediyesi ile irtibata geçerek ilçedeki bir anaokulunun sınıfını dizayn etmek istediğini söyledi.

“Zeynep Sunaz anısına yaptırılmıştır”

Kaymakamlık ve ulusal eğitim müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu Pülümür Anaokulu’nda bulunun bir sınıf Yaman tarafından dizayn edilerek, Zeynep Sunaz anısına yaptırılmıştır.tabelası açıldı.

“Çocuklar çok keyifli olacaklar”

Okulun birinci günü kızının ismine dizayn edilen sınıfı ziyaret eden Fazilet Yaman, Yaklaşık 11 ay evvel 17 yaşında hoş yavrumu hakka uğurladım. Onun ismini da çocukları çok sevdiği için küçük kardeşlerinin ismiyle ilerlesin istedim. Bilhassa ben de öğretmen olduğum için eğitim hayatlarının birinci kademelerinde Zeynep ismiyle devam etsinler. Onun ismine bir sınıf hazırlamak istedim. Çok takviye olanlar oldu sağ olsunlar burada da kâfi ilgiyi de göreceğini düşünüyoruz. Çocuklar çok memnun olacaklar. Ben de buralıyım. Bu memleketin insanıyım fakat İstanbul’da misyon yapıyorum. Kızımın isminin bu türlü hoş yerlerde yaşamasını çok istiyorum. Zeynep eğitime çok kıymet verirdi. Küçük çocukları da çok severdi. O sebeple isminin bu türlü yerlerde yaşamasını çok istiyorum. Nasip olursa öteki projelerimiz de olacak burada. Bir sahne kuracağız Allah nasip ederse, Zeynep Sunaz sahnesi olacak. Onun da şimdiden muştusunu vermek isterim. dedi.

Bu projeler örnek projeler olacaktır”

Pülümür Belediye Lideri Müslüm Tosun, Fazilet Yaman’ın genç yaşta kızını kaybettiğini belirterek,Bize başvururken kızının anısını yaşatmak ismine çocukları çok sevdiği için bir anasınıfı dizayn edip ismini yaşatmak istemişti. Biz de kaymakam beyefendiyle, ulusal eğitim müdürüyle görüşerek sorumlu öğretmen arkadaşlarla görüştük. Sınıfın muhtaçlıklarını belirledik. Daha sonra eğitimin açılmasından evvel sınıfı dizayn ettiler. Bu türlü bir proje ortaya çıktı. Tabi biz Fazilet hanıma sabır diliyoruz. Genç yaşta kaybettiği kızının ismini yaşatıyor olması kendisi ismine bizi de sevindirdi öğrencileri de sevindirmiş olmalı. Umut ediyorum ki öğrencilerde bundan istifade eder. Eğitime katkısından dolayı Fazilet hanıma ailesine teşekkür ediyorum. Bu projeler örnek projeler olacaktır.diye konuştu.

Anasınıfı ziyaretine Fazilet Yaman’ın yanı sıra Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal, Belediye Lideri Müslüm Tosun, Ulusal Eğitim Müdürü Nurali Özdemir, İlçe Emniyet Amir Vekili Sezgin Aydın, AK Parti İlçe Lideri Çağnur Kılıç, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.