TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Beşiktaş’a olay karşılık: ‘Şu hakemi istiyoruz, bu hakemi istemiyoruz’ lafları bizde karşılık bulmaz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Riva’da düzenlenen Merkez Hakem Heyeti Eğitim Semineri’nde Beşiktaş’ın hakem Yasin Kol’la ilgili talebine değindi.

Büyükekşi’nin açıklamaları şu formda:

“HER ŞEY ŞEFFAF OLACAK”

“Gerek adaylık dönemimde gerekse de vazifeye geldiğimiz devirde fair-play’in konuşulduğu, izleyenlerin zevk alacağı bir futbolu oluşturmak için yola çıktık. Hakemlerimizle ilgili güzelleştirme geliştirme eforlarına başladık. Düzgün işleyen, itiraz edenlerin bile destekleyeceği bir sistem kurmak istiyorduk. Bu sistem bugünden yarına çok daha güzel olacak. bunun için sabır gereklidir. Her şey çok açık, anlaşılır ve şeffaf olacak. Hakem yanlışların çok daha az konuşulduğu bir ortam oluşturacağız.”

“ATAMALARI ALGORİTMA YAPIYOR”

“VAR’da teknik imkanlarımızı daha da geliştirdik. Saha ve VAR hakemimizi ayırdık. Hakem VAR irtibatını taban seviyeye indirip yalnızca yarar odaklı diyaloğa indirdik. Bu yapının birinci iki haftasında yüksek bir verimlilikle işlemesi hakikat yolda olduğumuzu gösterdi. Hakem atamalarımız sayısal gözlemci raporlarının sisteme girilmesiyle algoritmanın yaptığı değerlendirmeyle gerçekleşiyor. Hakem atamaları MHK ve ya TFF insiyatifiyle gerçekleşmiyor.”

BEŞİKTAŞ’A CEVAP

“Hakem atamalarını algoritma yapıyor. ‘O hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum’ kelamlarının karşılığı bizde yok. Bunu herkes bu türlü bilsin.”

“BU HOŞ SİSTEME İNANIN”

“Daha fazla maç oynandıkça elimizde daha fazla bilgi olacak. Şimdi 2. haftadayız. Bu hoş sisteme inanmanızı ve güvenmenizi istiyoruz. Sabır ve anlayış rica ediyorum arkadaşlar.”

TELEVİZYONDA KIYMETLENDİRME KARARI!

“Süper Lig’in 4. haftasından itibaren MHK Başkanvekili ve MHK Hakem Danışmanı, her hafta salı günü yayıncı kuruluşla belirlenen bir saatte haftanın hakem performanslarını imajlı olarak değerlendirecekler.”

“HAKEM HAVUZUNU GENİŞLETMEK İSTİYORUZ”

“Süper Lig hakem havuzunu genişletmek istiyoruz. Algoritmamızın kriterlerine uyan 1. Lig hakemlerine de Üstün Lig’de misyon vermeye başlayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.