Strava için Spotify Entegrasyonu Duyuruldu

Popüler fitness uygulaması Strava, Spotify ile bir entegrasyona sahip olduğunu duyurdu. Yeni bir uygulama içi araç kutusu artık kullanıcıların uygulama içinden Spotify müziği, podcast’ler ve sesli kitaplar yayınlamasına olanak tanıyor.

Strava açıklamasında, Spotify entegrasyonunun hem ücretsiz hem de premium Strava kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini ve antrenmanlar sırasında iki uygulama arasında gidip gelme ihtiyacını ortadan kaldırdığını söyledi. Kullanıcılar, sol alt köşedeki özel bir düğmeyi kullanarak uygulamadaki kayıt ekranından doğrudan Spotify’a erişebilecek.

Strava Bağlantılı Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Mateo Ortega konuyla ilgili şunları söyledi: “Platformda müzik ve hareketi sorunsuz bir şekilde entegre etmek için Spotify gibi küresel bir liderle ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yeni özellik, Strava’nın bağlantılı fitness merkezindeki konumunu daha da sağlamlaştırıyor ve Strava’daki aktif insanlardan oluşan küresel topluluğun gücünü göstermeye devam ediyor.”

Strava ayrıca Spotify’daki popüler Workout çalma listesinin kontrolünü ele geçirdiğini ve kullanıcıların 20 Nisan’dan itibaren çalma listesindeki Strava küratörlüğünde müzik dinleyebileceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir