Sıhhat Bakanlığı işçi alımı başvurusu ne vakit? (2022 Sıhhat Bakanlığı 85 bin işçi alımı)

Sağlık Bakanlığı 85 bin işçi alımı müracaatları için geri sayım başladı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan işçi alımına ait müracaat tarihleri merak edilmeye başladı.

Atama bekleyen sıhhat çalışanları için müjdeli haberi veren Bakan Koca, “Sağlıkta Beyaz Reform’a takviye kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Bakanlığımız, bu yıl 85 bin takım açıyor” muştusunu verdi. Peki,Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu ne vakit?

BAKAN KOCA’DAN İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla birlikte, Sıhhat Bakanlığı’nın 85 bin işçi alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 85 bin işçi alımı ayrıntılarına yer veren Bakan Koca açıklamasında şu sözlerde bulundu;

“85 bin sıhhat çalışanı alımı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu devirde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Tabipler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak.

Bu sayede doktorların hastaya daha fazla odaklanmasına, daha düzgün hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü daima bir arada göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla kümeler halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu ortamızda yeni arkadaşları göreceğiz”

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI NE VAKİT?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı müracaatları için müracaat tarihleri ve koşulları hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.