Sedat Peker’den Nihal Olçok’a karşılık: Vekaletinizi gururla kabul ediyorum

Sedat Peker, 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok’un kendisine vekalet verme teklifini kabul ettiğini belirtti. Peker ayrıyeten istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları Korkmaz Karaca ve Serkan Taranoğlu’nu örnek gösterip Süleyman Soylu, Tolga Ağar ve Zehra Taşkesenlioğlu’nu da istifa davet etti.

Sedat Peker’in Twitter’da ‘Deli Çavuş’ hesabından Nihal Olçok’a cevap vererek yaptığı açıklamalar şöyle:

“Sn. Nihal Olçok hanımefendi tweetinizde yazmış olduğunuz çok bedelli kelamlara geç yanıt yazdığım için lütfen hakkınızı helal ediniz. Etrafımdakiler beni hazır yanıt ve pratik zekalı bir insan olarak kabul ederler. Lakin sözlerinizin manevi yükü o kadar ağırdı ki şu ana kadar düşünmek zorunda kaldım. Ben Kafkas asıllı Karadenizli bir Türk ailesinin çocuğuyum. Bizim kültürümüzde şehit aileleri devlet liderinden bile evvel gelir. Sizin yorgun olduğunuzu anlatan satırları okumak inanın ki beni çok yordu (ne kadar empati yapsam da sizin hissettiklerinizi anlayamam.). Vekaletinizi erdemle kabul ediyorum. Şayet ki bu ağır yükün altından gelecek vakitlerde kalkamazsam, başarılı olamazsam beni lütfen kınamayın. Lakin elimden gelen her şeyi yapacağıma lütfen inanın ( KELAM NAMUS ).”

Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur’un hesabından yapılan paylaşımda da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tolga Ağar ve AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu istifaya davet edildi:

“İstifa kurumu siyasetin nefes almasını sağlayan onurlu bir davranıştır. Serkan Taranoğlu’na Korkmaz Karaca’ya bundan sonraki hayatlarında muvaffakiyetler dilerim. Karıştıkları çok pisliğe karşın istifa etmeyen süslü sülümana ve tolga ağar’a Zehra Taşkesenlioğlu’na ise siz rezilsiniz demekten diğer sanki ne yapabiliriz? (tabii ki çok şey yapabiliriz, vakit her şeyin ilacı) Serkan Taranoğlu ve Korkmaz Karaca kadar duruş sergileyemeyenlere yazıklar olsun. Kendinize hürmetiniz yoksa partinizdeki onurlu insanlara hürmetiniz olsun.”

(HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.