Osman Korkmazel yazdı: ‘Nuri Şahin aldı başını gidiyor, D.Torrent yerinde sayıyor!’

Antalyaspor, kendi alanında konuk ettiği Galatasaray ile yenişemedi ve iki takım Spor Toto Harika Lig’in 2021-2022 dönemini beraberlik ile noktaladı.

Müsabakayı pahalandıran spor yorumcusu Osman Korkmazel, teknik yöneticilerin performansına vurgu yaptı.

Osman Korkmazel’in “Nuri Şahin aldı başını gidiyor, D.Torrent yerinde sayıyor!” başlıklı değerlendirmesi şu halde:

“Nuri Şahin 33 yaşında çok taze bir hoca, Antalyaspor’da futbolculuktan teknik sorumluluğu ele aldığından beri rekorlara imza atıyor. 29 maçta 14G, 8B, 7M alarak, 1.72 ortalama ile fevkalade bir rekora imza atıyor. Yakışır evlat sana… Pekala, Galatasaray’ın hocası D.Torrent ne yapmış? P.Guardiola’nın yanında yardımcılık vazifesi, hocalığı ise taze. ABD Major Lig New York City’de toplam 1 yılda; 40 maç 18G 11B 11M ve Brezilya Flamengo’da 11 maç 6G 1B 3M toplam 1.74 ortalama ile düşük düzeyde kalan, 5 aydır da boşta olup grup arayan Bay D. Torrent… Ve Galatasaray’ın teklifine balıklama dalan Bay Torrent (!) 17 Lig maçında 7G 3B 7M, 2 UEFA Avrupa Ligi maçında ise 1B 1M ile yerinde sayıyor… Bakalım az sonraki elveda maçında Galatasaray’a nasıl bir sonuç aldıracak!

İşte gencecik teknik yönetici farkı, Nuri Şahin ezberine alınmış takımını alana sürerken, Bay Torrent hala kadroyu değiştirmekle meşgul! Birinci tehlike 9’ncu dk. Antalyaspor’dan geldi; Haji Wright’ın şutunu Muslera son anda tokatladı. Galatasaray 19 dk. dan sonra gol alanında gözüküyor; Halil-B.Gomis dönüşümlü forvet konumundalar. Babel’in hırsı geç kalınmış manzara. Antalyaspor 30 da yeniden gole yaklaşıyor lakin Muslera bir kere daha kurtarıyor. Antalyaspor taraftarı dayanağını azalttı; meğer tam grubu ateşleme vakti. Galatasaray ‘bastırıyor’ ancak sonuç alamıyor. Antalyaspor Haji Wright’ile tekrar süratli çıktı; top auta sanılırken çizgi üzerinde yürüdü ve son dokunan A.Ndao fileleri sarstı. İtirazlara Var ‘hayır’ dedi…

İkinci yarıya 2 grupta akıl gücünü koyarak başlarken, pas alış verişlerinde de garantör fonksiyonun peşindeydiler. Bu işlerde Galatasaray bir adım öne çıkıyordu. Hakikaten oyunun hakimiyetini de ele geçirdiler. İşte bu kısımda Antalyaspor taraftarı devreye girerken, Nuri Şahin de kadroda düşüşü görünce, 2 değişim birden yapıp Hakan Özmert’i merkeze, H.Ghacha’ı da gol bölgesine yolladı. 6 dk. sonra Torrent beyefendi de uyandı! Kerem ile M.Mohamed’i soktu oyuna. Az sonra da yokları oynayan Taylan’ınyerine, Cicaldau’yu alana sürdü.Çok geçmedi Torrent’in beğenmediği Halil, şık hareketlerle ceza alanına girmeden Kerem’e enfes bir pas attı, onun sert ortasını M.Mohamed golle sonlandırdı. Son kısımlar de Galatasaray değişimler ile oyuna daha hakim. Neden D.Torrent’in aklı başına sonradan geliyor da ondan. Nuri Şahin mi, onun aklı çok evvelden çalışıyor. Esasen Antalyaspor onun sayesinde de aldı başını gidiyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.