Milan satışı resmen açıkladı! İşte satın alma bedeli…

Serie A grubu AC Milan’ın satışı ile ilgili resmi açıklama geldi. İtalyan devi 1.2 milyar Euro bedelle satıldı.

AC Milan ile ilgili beklenen oldu ve kulübün satışı ile ilgili resmi açıklama geldi. ABD’li yatırım şirketi RedBird Capital, İtalyan devi Milan’ı 1.2 milyar Euro karşılığında satın aldı. Kulüp gelişmeyi duyururken, RedBird’ün Kurucusu ve Yönetici Ortağı Gerry Cardinale ile Elliott’un Yönetici Ortağı Gordon Singer husus hakkında açıklamalar yaptı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

İtalyan devinden yapılan resmi açıklamada, RedBird’ün önceliğinin dünya futbolunun doruğunda yer almayı hedefleyen Milan’a bu seyahatinde süreklilik kazandırmak olduğu tabir edildi. Ayrıyeten RedBird’ün Kurucusu ve Yönetici Ortağı Gerry Cardinale de satışın resmileşmesinin akabinde bildiriler verdi.

“4 YILDA HARİKA BİR UĞRAŞ VERİLDİ”

Gerry Cardinale yaptığı açıklamada, “AC Milan’ın ulu tarihinin bir modülü olmaktan onur duyuyoruz. İtalya’nın doruğunda hak ettiği yere döndüğü üzere Avrupa ve dünya futbolunda da Milan’ın muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz. Ayrıyeten Gordon Singer’a ve tüm Elliott grubuna, AC Milan’ı Serie A’nın tepesine geri döndürmek için son 4 yılda yaptıkları harika çalışma için teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“MİLAN DAHA DA ÜSTLERE TIRMANACAK”

Öte yandan RedBird’ün yatırım ideolojisi ve spor dünyasında elde edilen sonuçların, futbol kulüplerinin sürdürülebilir bir finansal profili korurken alanda başarılı olabileceklerini gösterdiği de hatırlatılırken, Gerry Cardinale kelamlarına şu formda devam etti:

“Kulüp ile uzun vadeli bir paydaşlık başlatmayı dört gözle bekliyoruz. İdaresi ve dünyanın dört bir yanından gelen AC Milan taraftarları, önümüzdeki yıllarda Milan’ı daha da üstlere taşımaya devam edecektir. Buna eminiz.”

FİNANSAL İSTİKRAR VURGUSU

Bu ortada Elliott’un Yönetici Ortağı Gordon Singer ise “Elliott, 2018 yılında AC Milan’ı satın aldığında, harikulâde bir geçmişe sahip, lakin önemli finansal problemleri ve hayal kırıklığı yaratan bir kulüp devralınmıştı. Planımız kolaydı: finansal istikrar yaratmak ve kulübü hak ettiği yere geri getirmek. Bunu yaptık. Milan, Avrupa futbolunda hak ettiği yerde olmalı. Amaçlara ulaşma konusunda kıymetli adımlar attık. Başarılara koşarken, Milan taraftarları ve topluluğu olmadan bunların hiçbirini yapamazdık” dedi.

YILLAR SONRA GELEN ŞAMPİYONLUK

Sassuolo’yu deplasmanda 3-0 yenen Milan, İtalya Ligi’ndeki (Serie A) 19. şampiyonluğunu kazanmıştı. Milan’ın son şampiyonluğunda takımında bulunan İsveçli yıldız Zlatan İbrahimovic de 11 yıl sonra gelen şampiyonlukta takımda yer almıştı. Deneyimli futbolcu, kutlamalara da damga vurmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.