Meteoroloji 15 ili uyardı: Buralarda yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji, güncel hava durumu tahminlerini toplumsal medyadan duyurdu. 5 günlük iddiaları içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(26 Mayıs – 1 Haziran 2022) Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri civarına vakitle güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üzerine çıkacağı iddia ediliyor” denildi.

Şimdiki iddialara nazaran Marmara’da Kırklareli ile Edirne’ye sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hafta boyunca iç bölgelerde yağış görülecek vilayetler ise şöyle sıralandı;

Afyonkarahisar, Kütahya, Gümüşhane, Uşak, Eskişehir, Bolu, Ankara, Çankırı, Karabük, Çorum, Tokat, Sivas, Bayburt.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

HANGİ BÖLGEDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA: Modüllü ve az bulutlu, yarın Edirne, Kırklareli etrafları ile Balıkesir’in doğu ilçeleri ve Bursa’nın güney kısımlarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

EGE: Modüllü ve az bulutlu, yarın öğlen saatlerinden sonra iç bölümleri mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

AKDENİZ: Kesimli ve az bulutlu, yarın öğlen saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kısımlarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

KARADENİZ: Kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, vakitle yer yer modüllü bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.