Melih Saatçı: Litvanya grubunu kutlamak gerek

UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Küme’de A Ulusal Futbol Ekibi, Litvanya’yı kendi alanında 2-0 mağlup ederek 4’te 4 yaptı.

Melih Saatçı müsabakayı şöyle kıymetlendirdi:

“Litvanya ekibini kutlamak gerek. Ülkemize gelirken uçuşlarında yaşanan aksilikler ve aktarımalar soncu müsabakadan 3-4 saat evvel ülkemize gelmiş olmalarına karşın Ulusal kadromuz karşısında güçleri nispetinde uygun bir uğraş ortaya koydular. Hiç dinlenmeden maça çıkabilmek üstelik yorucu bir seyahatten sonra hiç te kolay olmasa gerek.

Milli grubumuz basketbol ülkesi Litvanya karşısında bana nazaran uygun futbol oynamadı güzel uğraş de etmedi. Karşı ekibin güçsüzlüğünden oyunda üstün göründü o kadar. Bu müsabakaları Ulusal ekibimizi kıymetlendirme de hiçbir vakit ölçü olmayacağını düşünüyorum.

İzmir de Ulusal takımıza takviye üst düzeyde idi. Buradan İzmirli futbolseverleri tebrik ediyorum. Uzun yıllar Ulusal takımızın maçlarına konut sahipliği yapan İzmir Atatürk Stadından sonra daha derli toplu çok daha küçük statta oynanan gayret futbolseverlere seyir manasında keyif yaşattı diyebilirim. Gümümüzde büyük paralar harcanan ve tesisleşmede de büyük yatırımlar yapılan ülkemizde geline nokta futbol kadromuzun UEFA Uluslar Ligi’nde 3.lig de yer alması.

UEFA C Liginde alınan galibiyetleri zafer edası ile değerlendirmenin gereği yok. Prosedür icabı oynanması ve Mili takımızın galip gelmesi gereken maçlar o kadar.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.