Meksika’da sıradışı asırlık gelenek! Belediye başkanı bir timsah ile evlenip düğün yaptı

Meksika’nın Oaxaca eyaletinde yer alan San Pedro Huamelula kasabasının Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia’nın bir timsahla evlenmesi sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Asırlık geleneğe uyularak düzenlenen düğün renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Meksika’nın Oaxaca eyaletinde bulunan San Pedro Huamelula kasabasının Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia, sıradışı bir evliliğe imza attı. Asırlardır süren bir geleneği devam ettirme kararı alan Garcia, Prenses Alicia Rubi adlı bir timsahla evlendi.

Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia timsahla evlendi

Daha önce köprüyle, binayla ve hatta kendisiyle evlenenlerin yanı sıra timsahla da evlenildiğini tüm dünyaya gösteren Garcia, müzik ve danslar eşliğinde düzenlenen törende coşkulu davranışlarıyla gündem oldu. Meksika’daki yerli halka ait bir gelenek olarak düzenlenen tören, herkes tarafından yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcianın timsahla düğününden kareler

Belediye Başkanı gelinlik giydirilen Prenses timsahı kucağına alarak sokak sokak gezdirdi ve halkta bu ‘inanılmaz’ çifti selamlamayı ihmal etmedi. Her ihtimale karşı timsahın ağzını bağlamaları dikkatlerden kaçmazken timsah gelinlik ve çeşitli aksesuarlarla süslendi.

Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia timsah gelini kucağında taşıdı

Yerli halktan ileri gelen biri tarafından kıyılan nikahta timsahı eşi olarak kabul edip etmediği sorulunca elbette sıradan bir “evet” demek yerine “Güzel olmasının yanı sıra, halkımızın refahını isteyen biriyle evlenmek beni çok mutlu ediyor” dedi.

Prenses Alicia Rubi adlı timsah

Timsahı sıkıca bağlanan ağzından defalarca kez öpen Belediye Başkanı, “Doğadan yeterince yağmur, yeterince yiyecek ve nehirlerimize balık vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu. Düğünü organize eden Elia Edith Aguilar, şaşırtan tören hakkında “Bu tören bana büyük bir mutluluk veriyor ve kökenlerimle durur duymamı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcianın timsahla düğününden kareler

San Pedro Huamelula kasabasında 1789 yılından bu yana inanılan bir geleneğe göre yerli halkın lideri, küçük prenses olarak isimlendirilen ve kutsal olarak görülen bir cins timsah ile dünyaevine girmeli. Bolluk ve ferahı temsil ettiğine inanılan bu gelenek ‘Küçük Prenses’ adı verilen yedi yaşındaki timsahın ‘Toprak Ana’yı temsil eden bir tanrı olarak görülmesinden kaynaklanıyor.

Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcianın timsahla düğününden kareler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Bahadır Yenişehirlioğlu’ndan ders niteliğinde sözler! “Nefsin terbiyesi…”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.