Lucescu: Kiev’den buraya 11 saat otobüs seyahati yaparak geldik

UEFA Avrupa Ligi’nde temsilcimiz Fenerbahçe ile karşılaşacak Dinamo Kiev’de deneyimli teknik adam Mircea Lucescu maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında yarın Fenerbahçe’ye konuk olacak Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, sarı-lacivertlilerin yeni transferlerinin kıymetli tesir yapacağını söyledi.

Maçın oynanacağı Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Lucescu, Fenerbahçe’nin oynadıkları maçtan sonra geçen müddette sistem değişikliğine gitmediğini belirtti.

Kadıköy’de geçen sefer oynadıkları maçın çok hoş bir atmosferde geçtiğini vurgulayan Lucescu, “Fenerbahçe’nin sistem olarak çok değiştiğini düşünmüyorum. Jesus’un oyun şeklinde orta alandan birini çekip 3’lü çizgi oluşturma var. Batshuayi ve Pedro üzere yeni oyuncular geldi. Bunlar maça değerli tesir yapacaktır.” diye konuştu.

“11 SAAT OTOBÜS SEYAHATİ YAPARAK GELDİK”

Daha evvel söz ettiği ‘Görevi bırakabilirim.’ açıklamasını duygusal bir anda yaptığını anlatan deneyimli çalıştırıcı, “Şu ortalar güç vakitler geçiyoruz. Kiev’den buraya 11 saat otobüs seyahati yaparak geldik. Futbolu seviyorum ve devam edeceğiz. Düzgün bir maç oynamak için geldik. Ukrayna’da negatif serimiz oldu fakat yıllarca domine ettiğimiz bir lig. Oyuncular kentten kente giderken bile başlarına ne gelecek bilmiyor. Bizde düzgün oyuncular var ve en güzel oyunumuzu oynamaya çalışacağız.” sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE 1. OLMASINI BEKLİYORUM”

Fenerbahçe’nin çok yeterli bir grup kurduğunu lisana getiren Lucescu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe bu devri âlâ geçirdi. Şu an grupta deneyimli oyuncular var. Ali Koç uygun grup kurdu ve çok düzgün hoca getirdi. Türkiye’de de 1. olmasını bekliyorum. Kazanmak için oynayacağız. Oynanmadan kimse ‘Kazanacağız’ diyemez. Fenerbahçe de sonuçta birinci maçını kazanmak için çok istekli olacak. Biz de kazanmak istiyoruz. Bu elime maçı değil, küme maçı. Biz de alabildiğimizi almaya çalışacağız.”

(AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.