Kurban Bayram ikramiyesi kaç lira olacak EYT’liler bayram ikramiyesi alacak mı

Kurban Bayramı tarihinin yaklaşması ile birlikte ilk kez maaş alacak EYT’liler ilk maaşlarına ek kaç TL bayram ikramiyesi alacağını merak ediyor. Ramazan Bayramı için verilen bayram ikramiyesi verilen yaklaşık yüzde 80 oranında artışla 2 bin TL’ye denk gelmişti.

2023 seçimlerinin sonrasına denk gelen Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise bu seviyenin altında kalmayacağı belirtiliyor.

Emeklinin bayram ikramiyesi bu sene de Kurban Bayramı öncesi hesaplarına yatırılacak. Emekliler Temmuz ayı enflasyon zamlarını da Temmuz maaşı ile birlikte alacak.

2023 seçimleri sonrası asgari ücret, emekli maaşları ve memur maaşlarında yeni düzenlemeler olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yaptığı bir açıklamada bayram ikramiyesi için konuşmuş ve ‘Bu rakamı daha da yukarı çıkarma hesapları içindeyiz’ demişti.

BAYRAM İKRAMİYESİ 1100 LİRADAN 2000 TL ÇiVARINA ÇEKİLMİŞTİ

Ara dönemde 1100 TL uygulanan bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesinde yüzde 82 artışla 2000 TL düzeyine çıkarılmıştı. Yeniden belirlenmesi beklenen Kurban Bayramı ikramiyesinin de bayram öncesinde hesaplara zamlı hali ile yatması bekleniyor. Emekli bayram ikramiyesinin 28 Haziran Kurban Bayramı öncesi 2500-3000 TL aralığına çıkarılması bekleniyor.

EMEKLİ MAAŞI VE BAYRAM İKRAMİYESİ BERABER YATACAK

Emekli maaşları ve bayram ikramiyesi 28 Haziran Kurban Bayramı öncesinde hesaplara birlikte yatacak. EYT hakkı kazanan ancak henüz hiç maaş almayan emekliler de Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerini toplu olarak Temmuz maaşı ile birlikte alacak. Nisan ayından sonra emeklilik başvurusu yapan EYT’liler ise sadece Kurban Bayramı ikramiyesi alacak.

MART AYINDA BAŞVURU YAPAN EYT’Lİ İKİ BAYRAM İKRAMİYESİNİ BİRLİKTE ALACAK

EYT’lilerin en çok merak ettiği konulardan birisi bayram ikramiyeleri oldu. Mart ayında emeklilik başvurusu yapan EYT’lilere Nisan ayında Ramazan bayramı ikramiyesi ödendi. Mart ayında başvuru yapan ve emekli maaşı yoğunluktan bağlanmayan EYT’liler hem Ramazan hem de Kurban Bayramı ikramiyesini alacak. Herhangi bir hak kaybı olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir