Kısa Çalışma Ödeneği(KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak? Gözler KÇÖ ödeme tarihinde!

Kısa çalışma ödeneği uygulamasının uzatılacağı açıklaması ardından gözler bir kez daha tarihe çevrildi . Alınan kararla kısa çalışma ödeneği süresi 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Mayıs ayının ilk haftasında, her ay hesaplara yatırılan kısa çalışma ödeneğinin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? İşte, kısa çalışma ödeneğinin yatırılacağı tarih ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatırılacağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Buna göre KÇÖ Cumhurbaşkanı Kararı ile uzatılan süreden sonra başlamak üzere 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada; “Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın (5 Mayıs) hesaplara yatırıyoruz.” dedi.

“Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın (5 Mayıs) hesaplara yatırıyoruz. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödeneklerini PTT üzerinden alabilecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir