Kılıçdaroğlu’nun NATO konusunda başı karışık: Değişik açıklama!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal harekatının akabinde kuzey ülkeleri Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyeliği gündeme geldi. İki ülke resmi olarak NATO’ya müracaat yaptı fakat terör örgütü PKK’ya ve Suriye uzantısı PYD’ye açık dayanakları yüzünden Türkiye’den veto yediler…

NATO İLE VAR OLMADIK!

İki ülkenin Türkiye ziyareti ve sonrasında müzakere süreci devam ederken Türk siyasetinde de NATO tartışmaları tekrar gündeme geldi. Bahçeli, “NATO ile var olmadık” diyerek resti çekti ve “Gerekirse NATO’dan ayrılmak bile gündeme alınmalı.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: KUVA-Yİ ULUSALA RUHUYLA DESTEKLEYECEĞİZ

Bahçeli’nin açıklamasının akabinde ise daha evvel “Doğru olan NATO’yla entegre bir sistem.” tabirlerini kullanan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir fakat iktidar olarak ne kadar içtenler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Amaçları net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis’e, Kuvâ-yi Ulusala ruhuyla destekleyeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

DAHA EVVEL TAKVİYE VERMİŞTİ!

NATO güzellemesi yapan Kılıçdaroğlu, “Biz NATO’nun bir kesimi olarak NATO’nun öngördüğü halde çalışmak zorundayız. NATO’ya karşı çıkmanın bir manası yok” demişti.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.