Kılıçdaroğlu: Bunu bana söyleyen partili 3 yıldır beni dinlememiş, oburunu dinliyor

ANKARA – CHP Ankara Vilayet Başkanlığı, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı, “İktidar Yolunda Dayanışma Yemeği” düzenledi. CHP Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri ve teşkilat üyelerinin yanı sıra dayanışma yemeğine Türkiye Barolar Birliği Lideri Erinç Sağkan, Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Vedat Bulut’un da ortalarında bulunduğu meslek örgütü temsilcileri de katıldı.

Partililerin daha çok çalışması, toplumla daha sık diyalog kurulması gerektiğini, bu sayede iktidara geleceklerini belirten CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sinevizyon gösteriminde yer alan “Çankaya seni bekliyor. Ankara seni bekliyor” tabirlerine atıf yaparak, “Evet Çankaya bizi bekliyor. Kimse bize oturduğumuz yerde Çankaya’yı ikram etmez. Halkın problemlerini içselleştirmemiz gerekiyor” dedi.

‘ÇANKAYA SENİ BEKLİYOR’

Dayanışma yemeğinin açılışından konuşan CHP Ankara Vilayet Lideri Ali Hikmet Akıllı, Ankara teşkilatının seçimler için çalışmaya başladığını söyledi ve “CHP’lilerin her biri diktatörlük heveslilerine karşı dün olduğu üzere yarın da dimdik ayakta olacaktır” dedi.

Ankara vilayet örgütünün cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarını dışladığını lisana getiren Akıllı, “Ankara’nın adayı belirlidir. Ankara seçimlerinde hiçbir hırsızlığa müsaade vermeyeceğiz. Partimizi Ankara’da birinci parti yapmanın onurunu yaşayacağız” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü” görüntülülerinin yer aldığı belgesel gösteriminde, “Çankaya seni bekliyor.
Ankara seni bekliyor” denildi.

Sinevizyon gösteriminin akabinde kürsüye çıkan CHP önderi Kılıçdaroğlu, “Evet Çankaya bizi bekliyor. Kimse bize oturduğumuz yerde Çankaya’yı ikram etmez. Halkın problemlerini içselleştirmemiz gerekiyor. Yaşadıkları problemleri yaşamanız gerekiyor” dedi.

Partililere yönelik tenkitlerini de lisana getiren CHP önderi Kılıçdaroğlu, seçim için çok çalışmaları gerektiğini, kendilerine oy vermeyenlerin yaşadığı yerlerde bilhassa çalışmaları gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Her bir arkadaşım yani yol arkadaşım birlikte uğraş edebilirsek, gücümüzü birleştirebilirsek, söylemlerimizi ortaklaştırabilirsek kazanabiliriz. Bir arada birebir şeyleri söylemek, halkın problemlerini birlikte lisana getirmek zorundayız” formunda konuştu.

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu biçimde oldu:

BİRBİRİMİZE PROPAGANDA YAPMAKTAN VAZGEÇECEĞİZ: Her birimiz, birbirimize propaganda yapmaktan birbirimizi eleştirmekten vazgeçmeliyiz. Söylemlerimizi birebir paralelde götürebilirsek halk bize oy verecek, halkımızla buluşacağız. Daha evvel bize selam vermeyenler selam veriyor. Halk kucağını açtı ve samimi olarak bizi bekliyor. Bu çaba hak çabasıdır. Her insanın meskeninde huzur içinde yatması uğraşıdır. Bu çaba hak, hukuk, adalet, ekmek gayretidir. Meskenine ekmek götüremeyen milyonların uğraşıdır. İktidar yolunda dayanışma yemeği hoş. İktidar yolunda yürüyeceksek yemekten çabucak sonra bayan gençlik kolları, milletvekilleri ve genel lider çalışmak zorundayız. Çalışırsak göreceksiniz sonuç alacağız.

YORULMAK BANA HARAMDIR: Kendi adıma söylüyorum eksiklerim yanlışım olabilir. Fakat şundan bütün yola arkadaşlarımız emin olsun. Yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara akacağım. Çalışacağımız alanı belirlerken kendi mahallemizde çalışmayacağız. Oyumuzun düşük olduğu, münasebet kuramadığımız beşerlerle konuşacağız. Ben kanaat başkanlarıyla toplantı yapıyorum, CHP’ye oy vermemiş beşerlerle oturuyorum. Her türlü soruyu sorup içtenlikle cevaplandıracağım diyorum. Dürüstlük deseniz var fazilet deseniz var. Bütün yol arkadaşlarımda bunlar var. Eksik olan ne? Strateji. Kime anlatacağımız konusunda eksiğiz. Oy vermeyende değil sorun oy istemeyende.

HERKESLE KUCAKLAŞIYORUZ: Hırsızlık yolsuzluk yapmayacağız, bize oy vermeyenlerin hakkını hukukunu da savunacağız. Herkesin inancına, kimliğine hürmet göstereceğimizi, CHP’deki değişimi söylüyoruz. Herkesle kucaklaşıyoruz. Bunları anlatmamız lazım lakin birbirimize değil.

İKTİDAR BİZİ BEKLİYOR: Vilayet örgütüne gittiğimde “Suriyeliler konusunda niçin bunu söylemediniz?” diyor. Halbuki ben bunu 3 yıldır söylüyorum. Bana söyleyen partili 3 yıldır beni dinlememiş. Oburunu dinliyor ancak dinlemesi gereken kişiyi dinlemiyor. Bu cins eksikliklerimiz var. Madem yemekteyiz eksikliklerimizi görmek zorundayız. Vatandaş, iktidar bizi bekliyor. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün problemleri çözebiliriz. Sorunu yaşayanı dinletsek zati sorunu çözebiliriz.

HELLAŞMEYİ GETİRECEĞİZ: Vatandaşlar bizi bekliyor. Pak beşerler, aydınlar hapishanede ise, vilayet liderlerine cezalar getiriliyorsa hepimizin düşünmesi lazım. Bu ülkeye demokrasiyi, özgürleşmeyi, helalleşmeyi getireceğiz. Vazifemiz ağır lakin değerli olan sıkıntı işi başarmak. Hepimizin omuzlarında ağır yük var.

KISIR TARTIŞMALARDAN VAZGEÇİN: Vazifemiz ağır biliyorum. Her birimizin omuzlarında ağır yük var, kabul etseniz de etmeseniz de. “CHP üyesiyim” diyorsanız önemli bir sorumluluğunuz var demektir. Hepimiz sorumlulukla hareket etmek zorundayız. Her alanda sorun var lakin her alanda da tahlil var. Umutsuz değiliz. Ümitsizlik bizim kitabımızda yoktur. Kısır tartışmalardan vazgeçin, asla müsaade vermeyin. Memleketin bu kadar sorunu varken kısır tartışma mı olur?

YEMEK GELMEDİ DİYE SANDIK MI TERK EDİLİR?: Seçime gideceğiz. Sandıkta vazifeli kişi “dışarıya çıkıp sigara içeceğim.” Hayır içmeyeceksin. “Bana yemek gelmedi ben burayı terk edeceğim”, partiden atılması lazım. Yemek gelmedi diye sandık mı terk edilir? Vilayet ilçe lideri misyonunu tam yapacak. 10 bini aşkın sandık görevlisinin imzası yok. Sorunu mu varmış sorun dedim. Sorunu olmayanların tamamını atın. Onlar partili değil. Nasıl bir misyon üstlendiklerinin farkına varmaları lazım.

BURSA İÇİMDE UKTEDİR: Bursa daima içimde uktedir. En rahat alacağımız yerde büyükşehir belediyesiyle vilayet liderinin çekişmesi nedeniyle kaybettik orayı. Bursalılara borçluyuz. Niçin yapıyoruz biz bunu? Hangi münasebetle?

GELİYOR GELMEKTE OLAN: Toplum kucaklaşmış vaziyette biz emek harcadığımız sürece toplumla kucaklaşacağız. Geliyor gelmekte olan.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.