Kahvenize Bir Kaşık Ekleyin Göbek Yağları Erisin

Kahvenizi yaparken şeker koyanlardansanız şekeri bir kenara bırakın, süt eseri olmayan kremaları buzdolabında saklamaya devam edin. Ve biraz farklı bir şey deneyin: Sabahları kahvenize eklemeniz gereken tek şey göbek yağlarını eriten o baharat.

ŞEKER VE SÜT KREMASI İŞİNİZİ ZORLAŞTIRIR

Bir fincan sade kahve, hücre hami antioksidanlar ve metabolizmanızın sakin olduğu saatlerde hareket etmesine yetecek kadar kafein içerir. Lakin kahvenizin içine koyduğunuz şey onu yağ yakıcı da yapabilir.

Bir fincan sade kahveyi bir kaşık dolusu şekerle doldurmak yalnızca metabolizmanızı yavaşlatır ve kan şekerini yükseltir. Krema ve süt eseri olmayan kremalar ayrıyeten şeker ve sağlıklı olmayan doymuş yahut trans yağlar içerir.

TARÇIN TAM BİR YAĞ YAKICI

Ama yağla uğraş yararları olan, kullanabileceğiniz bir şeker ikamesi var.

Fareler ve yakın vakitte liposuction yaptırmış şahıslar üzerinde yapılan çalışmalarda tarçında bulunan sinnamaldehit ismi verilen kimyasal bir bileşiğin yağ hücrelerinin yakılmasına yardımcı olabileceğine dair birtakım deliller vardır.

Forbes’a nazaran : “Bu hücreleri sinnamaldehit ile tedavi ettikten sonra, araştırmacılar kimi değişik değişiklikler fark ettiler. Lipid metabolizmasına ve yağ yakımına yardımcı olan genlerin ve proteinlerin üretiminin daha fazla sözü vardı.”

Metabolizmanızı hızlandırmanın ve kahvenizi daha sağlıklı hale getirmenin yollarını arıyorsanız tarçının yardımcı olabileceğine dair daha fazla delil var. Annals of Family Medicine’de yayınlanan bir araştırma, “Tip 2 diyabetli hastalarda tarçın, kıymetli ölçüde daha düşük açlık kan şekeri, toplam kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit seviyeleri ve daha yüksek HDL kolesterol seviyeleri ile ilişkilendirildi” diyor.

TARÇINLI KAHVE NASIL YAPILIR?

Bu kolay tarçınlı kahve tanımı, lezzetli tarçınlı kahve yapma adımlarını ortadan kaldırır (fincanınızın üstünde yüzen tarçın baharatıyla uğraşmadan). Yalnızca iki materyale gereksiniminiz olacak: en sevdiğiniz öğütülmüş kahve ve tarçın çubukları.

Kahvenizi yaparken tarçın çubuklarını da cezveye atın ve kahve ile birlikte kaynatın. Sonra da kahve fincanınıza ya da kupanıza tarçın çubuklarını d ekleyin. İşte tarçınlı kahve yapmak bu kadar kolay.

Siz göbek yağlarını eritmek için neler yapıyorsunuz? Sizlerde kendi formüllerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?


Türkiye’de Yaşanmış 4 Büyüleyici Efsane


Bir Göz Seçin Ve Bilinçaltınızda Neler Var Öğrenin! İşte Bilinçaltını Okuyan Test…


Dünyanın En Hoş 10 Kraliyet Kadını! Sizce En Hoşu Hangisi?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.