İstanbul’da Ölen İtalyan Voleybolcu Julia Ituma’nın Annesi: “Kızımın İntihar Ettiğine İnanamam”

İstanbul’da kaldığı otelde dün hayatını kaybeden İtalyan voleybolcu Julia Ituma’nın annesi Elizabeth Ituma, kızının intihar ettiği iddialarına inanmadığını söyledi.

Eczacıbaşı Dynavit karşılaşması için İstanbul’a giden İtalyan Igor Gorgonzola Novara’nın 18 yaşındaki oyuncusu Ituma’nın cansız bedeni dün sabaha karşı otelin önünde bulunmuştu. Pencereden düştüğü tahmin edilen Ituma’nın intihar etmiş olabileceği iddiası basında yer almıştı.

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre, ölüm haberi üzerine Türkiye’ye gelen anne Elizabeth Ituma, La Repubblica gazetesine yaptığı açıklamada ‘Kızım çok güçlüydü, pencereden atlamak istediğine inanamam’’ ifadelerini kullandı.

Kamu yayıncısı Rai’nin haber kanalı RaiNews24 ise bu sabahki haberinde, ‘’Türk medyası intihar tezinden bahsediyor ama resmi olarak ölüm sebebi henüz kesinleşmedi’’ ifadesine yer verdi. Rai, Ituma’ya otopsi yapılmasının beklendiğini de ekledi. Il Messaggero gazetesi de olayın ‘’bilinçli bir tercih olabileceği gibi bir kaza da olabileceğini’’ yazdı.

“Annesi ve lise arkadaşıyla konuştu”

İtalyan basınındaki haberlere göre Çarşamba günü Eczacıbaşı Dynavit maçı sonrası Igor Gorgonzola Novara takımının oyuncuları akşam yemeğine gittikten sonra otele döndü. Otelin kamera kayıtlarına göre Julia Ituma saat 22.30-23.50 arasında koridorda tek başınaydı. Bu sırada elinde cep telefonu olduğu, polisin telefon üzerinde incelemeler yaptığı belirtiliyor.

La Repubblica’ya göre Ituma saat 22.00 civarında annesini aradı ve ‘’Anne (maçı) kaybettik. 2 sayı yaptım ama takım berbattı’’ dedi.

Gazete, Ituma’nın son telefon görüşmelerinden birini de liseden bir arkadaşı ile yaptığını yazdı.

Haberde, ‘’Gençlerin yaptığı şekilde kavga ettiler. Sevgililer miydi? Bilinmiyor ama uzun ve ağır şekilde tartıştılar. Öyle ki sonra çocuk, Julia’nın sakin olduğundan emin olmak için Lucia’ya (Julia Ituma’nın aynı odada kaldığı takım arkadaşı) mesajlar yolladı’’ denildi.

İspanyol oyuncu Lucia Varela, Ituma’nın gece odaya gelmesinden sonra saat 01.30’a kadar konuştuklarını anlattı. Varela, daha sonra uyuduğunu ve hiçbir şey fark etmediğini, sabaha karşı resepsiyondan aranınca oda arkadaşının öldüğünü öğrendiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir