‘İş görüşmem var’ deyip evden kaçmıştı! Adım adım plan kurup kocasını böyle bastı

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr – Singapur’un Changi Havalimanı’nda geçtiğimiz günlerde pes dedirtecek bir olay yaşandı. Kısa bir süre içinde viral olan video izleyenleri de hayrete düşürüyor. Adı açıklanmayan koca bundan yaklaşık 6 ay önce “İş görüşmesine gidiyorum” diyerek evden ayrılıp sırra kadem bastı. Karısını ve dört yaşındaki oğlunu terk eden adam evden ayrılır ayrılmaz numarasını da değiştirdi. Kocasından haber almak için defalarca numarayı çeviren kadın hiçbir şekilde ona ulaşamıyordu. Bir zaman sonra kocasının onu terk ettiğini düşünen ve kendisiyle ilgili değil, oğlu hakkında bilgi vermek istediğini söyleyen kadın yerel bir gazeteye kocasına hiçbir şekilde ulaşamadığını yazdı. Günler birbirini kovalarken kocasını aramaya karar veren kimliği belirsiz kadın detayları açıklanmayan bir plan yaptı. Adım adım sürdüğü iz onu hayatının ihanetine götürecekti.

KOCASINI BULDUĞUNDA YALNIZ DEĞİLDİ

4 yaşındaki oğluyla birlikte kocasını 2022 yılının haziran ayında Singapur’un Changi Havalimanı’nda binlerce kişi arasında bulan kadın ise gördüklerine inanamadı, kocası yalnız değildi! Sevgilisiyle havalimanında el ele tutuşarak yürüyen adam karşısında eşini ve oğlunu görünce ne yapacağını bilemedi. Aylarca sorumsuz kocasından tek bir haber alamayan ikinci şoku da kocasının kendisini aldattığı kadını görünce yaşadı. 8 ay önce ailesini terk eden koca keman dersi almak için evine gidip gelen öğrencisiyle birlikte kaçmıştı! Bunun üzerine öfkeli eş, “Son 6 aydır neredeydin? Ben hâlâ senin karınım, bunu unutma” diyerek bağırdı, şaşkın koca ise hiçbir cevap vermedi.

Kocasına Malezya’da bir ailesini olduğunu hatırlatan kadın, oğullarının kendisine sürekli babasını sorduğunu ve artık oğluna bir cevap veremediğini söyledi. Yaşanan bu olayı Facebook’ta herkese duyuran adını açıklamak istemeyen eş, “Oğlum bana ‘Neden babam beni aramadı?’, ‘Babam neden beni görmeye gelmedi?’ diye sorup duruyor. Ona sürekli babasının Singapur’da para kazanmak için çok çalıştığını söyleyip duruyorum” ifadelerini kullandı.

6 ay boyunca aradığı kocasını bir havalimanında köşeye sıkıştıran kadın, kocasıyla karşılaştığı o anı ise sosyal medya paylaşımında şu sözlerle ifade etti:

“Çocuğum ve ben giriş kapısında bekliyorduk. Kocam keman dersi verdiği  öğrencisiyle el ele tutuşuyordu. O anda kalbim derinden acıdı.”

Havalimanında yaşanan bu talihsiz olaydan sonra adam ve kadın sessizce yollarına gitti. Kimliği belirsiz kadın ise şimdilerde boşanma davası açmak için oğlunun babasına yeniden ulaşmaya çalışıyor. Olaya şahit olanlar ve sosyal medyada okuyanlar ise gelişmeleri merakla bekliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.