İlke imza attılar

Türkiye’de tamamlanan milletvekili seçimleri sonrasında Nevşehir ve Giresun’dan seçilen ilk kadın vekiller olarak meclise girmeye hak kazanan Filiz Kılıç ve Elvan Işık Gezmiş, seçmenlerine verdikleri destek için teşekkür etti.

KADINLARA ÖNDERLİK ETMEK ÖNCELİĞİMİZ

Nevşehir’den vekil seçilen evli ve iki çocuk annesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, seçmenin kendisine en güzel Anneler Günü hediyesini verdiğini belirterek, teşekkür etti. MHP’nin 18 Mart 2021’de düzenlenen 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Kılıç, 20 Temmuz 1954’te il statüsü kazanan Nevşehir’de ilk kadın milletvekili olarak görev yapacak.

Nevşehir’de MHP’den ilk sıradan milletvekili seçilen Kılıç, 10 Mart’ta seçim kararının alınmasının ardından doğduğu topraklara hizmet edebilmek amacıyla köy köy gezerek vatandaşlarla bir araya geldiğini söyledi. Seçim çalışmaları boyunca özellikle kadınların ve gençlerin teveccühüne şahit olduğunu anlatan Kılıç, “‘Geçmişte yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır’ dedik. Bunu da halkımız çok iyi anladı. Halkımız teveccüh göstererek, beni Nevşehir’in ilk kadın vekili olarak seçti. Anneler Günü’nde en güzel hediyeyi verdiler.” dedi.

Kılıç, şehirde tüm sektörler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla el ele vererek istişare kültürünün oluşması için gayret edeceğini, il genelinde tespit ettiği sorunların çözümü için adımlar atacağını dile getirdi.

Seçmene desteğinden dola.yı teşekkür eden Kılıç, kadınlardan ciddi destek gördüğünü vurgulayarak, “Arkamdan gelmek isteyen hanımlar ve genç kızlar mutlaka olacak. Öncelikle onlara yol göstermek, neyi nasıl yapabilecekleri noktasında onlara önderlik edebilmek, benim önceliklerimdendir. Özellikle ev hanımlarının benden özel istekleri vardı. Evlerinde ürettikleri ürünlerin pazarlanması hususunda güzel projemiz var. Onu da belediyemizle hayata geçirebilmek için kolları sıvayacağım. 70 yıllık şehirde ilk kez bir kadın milletvekili çıkmasının, şehrin Türkiye ve dünyada görünürlüğünü artırması noktasında hayırlara vesile olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

BORCUMU ÖDEMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM

CHP’den Giresun Milletvekili seçilen Elvan Işık Gezmiş de sosyal medyasından yaptığı açıklamada, “Değerli hemşehrilerim. Teşekkür ediyorum. Giresun olarak bir tarih yazdınız. Cumhuriyet tarihi boyunca hiç kadın vekil çıkaramamış olan Giresunumuz’a ilk kadın vekilini kazandırdınız. Bu benim için büyük bir onur. Bu gurur ve sorumluluğu ömrüm boyunca taşıyacağım. ” diyerek seçmenlerine teşekkür etti. Gezmiş, “Bu ülkenin Atatürk ilkeleriyle büyümüş bir genci, çocukları mutluluk ve huzur içinde yaşatmak isteyen bir kadını olarak hiç kadın vekil çıkarmamış 20 ilden biri olan ilimizden Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu ülkeye olan borcumu ödemek için yola çıktım” demişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir