İçinde 4’ü Türk, toplam 7 kişi bulunan helikopter İtalya’da kayboldu! Ezcacıbaşı Holding’ten açıklama geldi

İtalyan ANSA ajansının haberinde, sabah saatlerinde Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano Havaalanı’ndan havalanan Agusta Koala “AW119” tipi bir helikopterin radardan kaybolduğu belirtildi.

Helikopteri arama çalışmalarının Toskana ve Emilia-Romagna bölgelerinin hudut kısmında sürdüğü tabir edildi.

Haberde, helikopterde 6 yabancı, 1 İtalyan pilot bulunduğu, yabancılardan 4’ünün Türk, 2’sinin de Lübnanlı olabileceği kaydedildi.

Helikopterle radar teması kaybolduktan sonra başlayan arama kurtarma çalışmalarının gece saatlerinde durdurulduğu, sabah tekrar başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Yerel halkın verdiği bilgiye nazaran, hava şartlarının olumsuz olduğu da aktarıldı.

Helikopterin hijyen ve konut paklık eserleri üreticisi “Roto Cart” isimli bir firmanın müşterilerini fabrikaya taşıma hizmeti verdiği basına yansıyan haberler ortasında yer aldı.

Firmanın yöneticisi Giuliano Gelain, ANSA’ya yaptığı açıklamada, helikopterin düşmediğine emin olduklarını zira helikopterde buna yönelik sinyal verici bulunduğunu ancak bu türlü bir sinyalin hiç gelmediğini lisana getirdi.

Gelain, kelam konusu helikopterin günde 2 sefer tesislere müşterileri getirip götürdüğünü belirtti.

ECZACIBAŞI HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA 

Eczacıbaşı Holding’ten hususla ilgili yapılan açıklamaya nazaran, İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.