Kurumsal Bilgilerimiz

Hakkımızda

Şirketimiz 2017 yılında kurulmuş olup uzun süredir teknolojik yenilikleri takip ederek edindiğimiz tecrübe ile, Türkiye Hosting sektöründe Web Hosting, Veri Merkezi ve Sanallaştırma Teknolojileri alanlarında hizmet sunmaktayız.Ayrıca müşterilerimize sunmuş olduğumuz DDOS ve HTTPD/GET saldırı koruma sistemlerinden sektörde öncü firma olarak hizmet vermekteyiz. Yenilikçi ve kurumsal düşünce yapısı ile koymuş olduğu hedeflere adım adım ulaşarak vermiş olduğu hizmetleri geliştirmeye devam eden şirketimiz, kaliteli hizmeti profesyonel seviyede sunmaktadır.


Vizyonumuz

Tecrübeli, yenilikçi, disiplinli ve kurumsal yaklaşımımızla, Türkiye Hosting sektöründe marka değerimizi korumak ve DDOS, HTTPD/GET saldırı koruma sistemlerimiz ile sektördeki lider firma olmak


Misyonumuz

Profesyonel hizmet almanın herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz.Sunmuş olduğumuz hizmet ve çözüm ortaklarımız ile en iyi ve en profesyonel hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Bunu yaparken;

 • Son teknoloji donanım ve yazılımları kullanıyoruz.
 • Alanında ve sektöründe lider markalar ile çalışıyoruz
 • Deneyim ve tecrübelerimizi profesyonel ölçüde paylaşıyoruz.
 • Eğitime önem veriyor, bünyemizde alanında eğitimli personelleri çalıştırıyoruz.

 • Network

  Veri merkezi network alt yapısı 4 x 10Gbps Türk Telekom, 1 x 10Gbps Turkcell, 1 x 1Gbps Vodafone, 1 x 10Gbps yurtdışı olacak şekilde yapılandırılmıştır ve yedekli olarak çalışmaktadır. Juniper marka router-firewall network ekipmanları ile fiber hat alt yapısı kullandığımız veri merkezimizde, Layer3 seviyesinde tüm portlar vLan yapılandırması ile ayrılmış durumdadır.Cat6-UTP HF kablolama yapısı ile iç network erişimi kusursuz olarak çalışmaktadır.


  Enerji

  2 x 500 kva Jenaratör ve N+1 yedekli UPS sistemi ile yedekli çalışan enerji alt yapımız, paylaşımsız ve fiziksel olarak veri merkezine ulaşmaktadır. Şebeke enerjisinin kesildiği kesildiği durumlarda otomatik jeneratör yönetimi ile jeneratörlerimiz devreye girmekte ve uzun kesintilerde 8 saatlik zaman aralıkları ile sırası ile çalışmaktadır.


  Kurumsal Bilgilerimiz
 • Ticari Ünvan : Temas Bilişim ve İnternet Hizmetleri - Mehmet Akif SARI
 • Vergi Numarası : 0850 302 78 53
 • Adres : Anadolu Mah. Gökova Sk. No.8 Arnavutköy / İSTANBUL
 • Gizlilik Politikası

  Üyelik sistemi içerisinde vermiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman düzenleme ve güncelleme haklarına sahipsiniz. Üyelik sistemi içerisinde verilen kişisel ve kurumsal bilgiler bu sistem dışında bir işlem için kullanılmayacaktır.İsterseniz daha sonra bu bilgileri sildirebilirsiniz. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması gibi istenilen tüm durumlarda kullanılabilir.


  Kişisel bilgilerinizin yanında IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.


  Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri ise şunlardır:

  Maddeler

  [1] SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankamıza iletilir.

  [2] Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kaydedilmez. Kredi kartınızdan ücret tahsilatı yalnızca siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir.

  [3] Sistemimiz sunucu düzeyi uygulamalarda güvenilir olarak belirlenmiş Linux işletim sistemi üzerinde PHP programlama dili ve MySQL veritabanı ile hizmet vermektedir. En son güncellemeler ve güvenlik önlemleri tarafımızca düzenli olarak yapılmaktadır.


  Hizmet Sözleşmesi

  [1] Taraflar

  [1.1] Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Temas Bilişim İnternet Teknoloji Hizmetleri (Temas Bilişim olarak anılacaktır) ile yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Temas Bilişim’e ait olan www.temasbilisim.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak ve bu muhasebe ve faturalandırma Temas Bilişim Internet Hizmetleri aşagıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

  [1.2] Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğrulugunu beyan, kabul ve taahhüt etme zorundadırlar.


  [2] Konusu

  [2.1] İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Temas Bilişim’e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

  [2.2] Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.


  [3] Sorumluluklar

  [3.1] Temas Bilişim, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettigi hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Temas Bilişim ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

  [3.2] Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Temas Bilişim tarafından bildirilecektir. Ürünün yada ürünlerin yer aldığı satış sayfasının altında KDV Dahil ibaresi var ise, sistem KDV’yi hesaplamadan siparişi tamamlayacaktır.

  [3.3] Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Temas Bilişim, müsteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, SQL ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

  [3.4] Müşteri, aldığı hizmet dahilinde Temas Bilişim tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Temas Bilişim tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

  [3.5] Müşteri, hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

  [3.6] Müşteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

  [3.7] Müşteri, hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Temas Bilişim’e herhangi bir kusur iletilemez. Temas Bilişim, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Temas Bilişim, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya baska bir sebeple veya Temas Bilişim’in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Temas Bilişim hukuka aykırılık teskil eden fiilleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

  [3.8] Temas Bilişim, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Temas Bilişim müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Temas Bilişim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Temas Bilişim sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

  [3.9] Temas Bilişim, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir. Temas Bilişim bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değisiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

  [3.10] Müşteri, firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında ya da baska platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

  [3.11] Müşteri, aldığı hizmetin faturasını adresine istediği zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlüdür, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşterinin panelinde fatura olarak yansıtılır. Eğer müşteri yansıtılan faturayı ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki ürün ve hizmetler fatura ödenene kadar bloke edilir.

  [3.12] Müşteri, bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

  [3.13] Müşteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.


  [4] Süre

  [4.1] İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Temas Bilişim’e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

  [4.2] Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

  [4.3] Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

  [4.4] Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Dedicated Sunucu ve VDS/VPS gibi özel kurulum gerektirdiğinden dolayı belirli sürelerin altında kurulması mümkün olmadığından VDS/VPS hizmetleri 24 saat içerisinde, Dedicated sunucu hizmetleri 48 saat içerisinde teslim edilmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 2 saattir.


  [5] Ücret

  [5.1] İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

  [5.2] Temas Bilişim önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

  [5.3] Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

  [5.4] Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri banka hesap bilgileri adresinde belirtilen banka hesap numaralarına ödemekle yükümlüdür.

  [5.5] Ödemenin gecikmesi durumunda Temas Bilişim kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

  [5.6] Temas Bilişim müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

  [5.7] Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( colocation, dedicated, sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.


  [6] Askıya Alınma

  [6.1] Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müsterilerde karşılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Temas Bilişim, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

  [6.2] Bu durumun devam süresince müsteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

  [6.3] Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20 'dir. %20 'yi geçen kullanıcı hesapları, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. CPU oranlarını geçen internet siteleri yada hizmetleri, Temas Bilişim’in zor durumda kaldığı durumlarda müşteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir.

  [6.4] Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

  [6.5] Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. CHMOD 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Temas Bilişim sorumlu değildir.

  [6.6] Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 gün boyunca askıda bekletilir. 3. gün sonunda olacaklardan Temas Bilişim sorumlu değildir.

  [6.7] Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde Temas Bilişim müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.


  [7] Fesih

  [7.1] Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde,yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Temas Bilişim hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  [7.2] Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.


  [8] İletişim ve Bilgi Adresleri

  [8.1] Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

  [8.2] Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

  [8.3] Temas Bilişim sözleşme süresi içinde müşterinin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi,hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


  [9] Ücretin Ödenmesinde Tereddüte Düşülmesi

  [9.1] Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Temas Bilişim kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

  [9.2] Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Temas Bilişim’in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

  [9.3] Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Temas Bilişim'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

  [9.4] Alınan hizmete ilişkin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadığı takdirde, Temas Bilişim'in bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi, son ödeme tarihinden 1 hafta süre içinde ücretin ödenmediği durumlarda hizmetin komple geri dönüşümsüz olarak silme hakkına da sahipliği mevcuttur. Bu uygulamaya tabi tutulmuş müşteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.


  [10] Hosting Hizmeti Kullanım Koşulları

  [10.1] Hosting sunucularında (Paylaşımlı sunucularda) herkesin eşit haklara sahip olması için her müşteri en fazla %25 CPU kullanma hakkına sahiptir. Hosting kapasitesi dışında işlem yapan websiteler uyarılarak veya uyarılmadan suspend edilir. Bundan doğan zararlardan Temas Bilişim sorumlu tutulamaz.


  [11] Geri İade Koşulları

  [11.1] Temas Bilişim'in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

  [11.2] Müşteri, sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

  [11.3] Web Hosting veya Bayi Hosting ürünü alan müşteri, hizmeti aldığı günden itibaren 7 gün içerisinde koşulsuz şartsız geri iade talep edebilir.

  [11.4] Müşteri; alan adı/domain, sunucu, yazılım, lisans ve diğer hizmetlerde geri iade talep edemez.

  [11.5] Geri iade isteği yapıldığı takdirde, Temas Bilişim bu isteği en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçekleştirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar.

  [11.6] Kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

  [11.7] Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değiştirme, fiyat değisikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçekleştirme durumunu saklı tutar.


  [12] Arıza Durumları

  [12.1] Sunucular elektronik olarak çalısan cihazlar olduğundan dolayı gerekli ve optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini verimerkezi tarafından yapılmaktadır.

  [12.2] Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu degildir.

  [12.3] Raid konfigurasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düşen diskler için kurtarma işlem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. Raid konfigurasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu degildir.

  [12.4] Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadıgınız veri kaybı veya yaşadıgınız zararlanda mesuliyet kabul etmemektedir.

  [12.5] Sunucu hizmetlerinde yapılacak verimerkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.


  [13] Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

  [13.1] İş bu sözlesme bununla birlikte 14 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma durumu siparişin internet ortamında Temas Bilişim'e gönderilmesi ile gerçeklesmiş kabul edilir). Temas Bilişim gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

  [13.2] İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyusmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

  İade Şartları

  Satın aldığınız Alan adı (Domain), cPanel Lisansı, Plesk Lisansı, CloudLinux Lisansı, LiteSpeed Lisansı, SSL, Özel IP, Tasarım, Yazılım Hizmeti, Kampanyalı Hizmetler, Server(Kiralık Sunucu) ve Server Destek Hizmetleri ( Dedicated - VPS - VDS ) Geri iadeye dahil değildir. Sadece, Hosting ve Reseller Hosting hizmetlerimizin 3 gün içerisinde iade garantisi bulunmaktadır. TEMAS Bilişim İnternet Teknoloji Hizmetleri'nin İade koşullarına uygun olan iade taleplerinize ait ödemeler tarafınıza 1 hafta içerisinde yapılacaktır. SSL, İP, Tüm Lisanslar ve Alan adı tescillerinin otomatik olarak Datacenter, Resellerclub, ICANN tarafından yapıldığı için , iadesi ve değişimi söz konusu değildir.


  Satın aldığınız hizmetlerin iptali için Müşteri Panelinize giriş yaparak Hizmetlerim sekmesinden paket iptali seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bir sonraki ay hesabınız için yeni fatura oluşturulmayacaktır.


  Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kurulum otomatik olarak yapılmaktadır ve anında aldığınız hizmete ait bilgileriniz size email olarak sistem tarafından gönderilir. Banka havale/eft ile gönderdiğiniz ödemelerden sonra Müşteri Panelinize girerek Ödeme Bildirimi göndermeniz halinde kurulum en geç 8 saat içinde yapılmaktadır.


  Kullanım sözleşmesinde, garanti koşulları ve yasal yükümlülükler detaylı olarak anlatılmıştır. Bu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.


  Uyarı ve Koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları info@temasbilisim.com adresine yazabilirsiniz.


  Kişisel verileriniz koruma altında

  6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU

  Temas Bilişim olarak, müşterilerimizin özel hayatlarının gizliliğine saygı duyuyor ve önem veriyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin kişisel verilerinin kullanılmasında, müşterilerimizin temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu* hakkında bilgi vermek istiyoruz. • Her zaman güvenle saklıyor,
 • 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve ilgili sair mevzuat kapsamında sunulmakta olan ürün ve hizmetlerde,
 • İlgili mevzuattan kaynaklanan saklama, bilgilendirme, raporlama ve ilgili diğer yükümlülüklerin yerine getirilmesinde,
 • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve diğer ilgili görevli/yetkili mercilerin bilgi ve belge taleplerinin karşılanmasında,
 • Şirketimizin diğer ürün / hizmetlerini sunulabilmesi için,
 • Akdedilen hizmet sözleşmesinin gereğinin yerine getirilmesinde kullanıyor,
 • Kanunun izin verdiği kuruluşlar dışında kimseyle paylaşmıyoruz.

 • Dilediğiniz zaman bize başvurarak;


 • Kişisel verilerinizin kullanılma amacını,
 • Hangi kuruluşlarla ve ne amaçla paylaşıldığını öğrenebilirsiniz.
 • Eksik ya da hatalı kaydedilen ya da kullanılan bilgilerinizin düzeltilmesini,
 • Kanunda öngörülen şartlar sağlanmışsa bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini,
 • Bilgilerinizin kanuna aykırı olarak kaydedildiğini veya kullanıldığını düşünüyorsanız ve bu sebeple zarara uğramışsanız zararın giderilmesini isteyebilirsiniz.Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı yazılı olarak kimlik fotokopinizle birlikte destek@temasbilisim.com adresine gönderebilirsiniz, detaylı bilgi almak için TBMM’nin resmi internet sitesinden kanunu inceleyebilirsiniz.

 • İyi günler dileriz.


  *6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”)

  Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun
  Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız. Detaylar