Grammy ödüllü müzikçiye cinsel istismardan 30 yıl mahpus

New York’un Brooklyn kentinde görülen mahkemede 55 yaşındaki Robert Sylvester Kelly, “18 yaşından küçük kız çocuklarına sistematik cinsel istismar”, “şöhreti berbata kullanma” üzere hatalardan 30 yıl mahpus ve 100 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

‘ADALET YALNIZCA GERÇEĞİ DUYAR’

Son duruşmada söz veren kimi mağdurların, siyahi müzikçinin kendilerine yaptığı hakaret ve onur kırıcı sapkın davranışları anlatırken gözyaşlarına boğulduğu, eski yıldız hakkında öfke dolu oldukları bilgisi aktarıldı.

Brooklyn Başsavcısı Breon Peace karar hakkında, “Umarım bu ceza, tacizcinin ne kadar güçlü, güçlü yahut ünlü olduğunun bir ehemmiyeti olmadığının ispatı olur. Adalet yalnızca gerçeği duyar.” biçiminde açıklamada bulundu.

İTİRAZ EDECEK

R&B’yi tekrar tanımlayan müzikçi olarak bilinen ve 3 kere Grammy müzik mükafatını alan müzikçinin mahkemede tabir vermeyi reddettiği ve cezası okunduğunda hiç reaksiyon vermediği, lakin hakkındaki argümanları kabul etmediği ve mahkumiyet cezasına itiraz etmeyi planladığı kaydedildi.

1990’larda hakkındaki taciz savlarının kamuoyuna yansımasına karşın şöhretini artırmaya devam eden Kelly’nin albümleri uzun müddet en çok satanlar ortasında yer aldı. Müzik kayıtları dünya çapında 75 milyondan fazla alıcı bulan Kelly, 2008’de çocuk istismarı suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.