Gece yarısı çiftçinin eserini hasat edip çaldılar

Denizli’de hırsızlar tarladaki ekili mahsule dadandı. Gece yarısı eserleri hasat eden hırsızlar üreticiyi sıkıntı durumda bıraktı. Çiftçi tarlasında nöbet tutmaya başladı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Haytabey, Eymir, Korucuk ve Uzunpınar köylerindeki ekili tarım alanlarına hırsızlar dadandı. Gece yarısı tarlalara gelerek mahsulün bir kısmını hasat edip ortadan kaybolan hırsızlar 4 köyü de alarma geçirdi.  Sabah tarlasına giden pek çok çiftçi eserlerinin bir kısmının hasat edildiğini görünce şoke oldu. Hırsızların çoğunlukla kekik tarlalarındaki eserleri çaldıkları ortaya çıktı.

NÖBET TUTMAYA BAŞLADILAR

Son birkaç gündür devam eden hırsızlık olayları nedeniyle jandarma bölgede alarma geçti. Kimi üreticiler mahsullerini korumak için gece nöbeti tutmaya başladı. Kimi üreticiler ise eserleri çalınmasın diye erkenden hasat etmeye çalıştı. Haytabey Köyü üreticilerinden Muhammet Aksoy; “Benim de dahil tüm köylünün kekikleri her gece çalınıyor. Biz de civar köylerdeki vatandaşlarla birlikte gece tarla nöbeti tutmaya başladık” diye konuştu.

‘BİZİM GEÇİM KAYNAĞIMIZ’

Eymir Köyü üreticilerden Bayram Yıldız, sabah tarlaya gittiklerinde kekiklerinin çalındığını gördüklerini belirterek, “Hemen muhtarla görüştük. Yakın köylerde de birebir şeyin olduğunu öğrendik. Bizim geçim kaynağımız kekik. Artık hırsızlar tarladaki mahsule el atmış. Acil tedbir alınmasını istiyoruz. Geceleri nöbet tutmaya başladık” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.