Galaxy Watch 5 için yüzleri güldüren gelişme!

Samsung’un 10 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurusunu gerçekleştireceği ürünlerden birisi de yeni akıllı saati olacak. Etkinlik tarihi yaklaştıkça çok daha fazla detay gün yüzüne çıkıyor, bu kapsamda Galaxy Watch 5 hızlı şarj konusunda yüzleri güdürecek.

Samsung’a yakın kaynaklar tarafından Twitter’da paylaşılan bilgilere göre, Galaxy Watch 5 selefine yani önceki modele kıyasla çok daha hızlı şarj olacak. Akıllı saatin 10W’lık bir manyetik şarj cihazına ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Galaxy Watch 5 hızlı şarj iyileştirmesi ile geliyor

Bu Watch 4’e kıyasla iki kat daha hızlı şarj anlamına geliyor. Ancak doğrudan şarj süresinin iki kat kısalacağını söylemek mümkün değil. Watch 5’te daha büyük bir pilin yer almasını bekliyoruz, hem pil kapasitesi hem de şarj hızı arttığı için ortaya çıkacak olan tablodan şu anda emin olamıyoruz.

Paylaşılan görüntülerde şarj kablosunun beklendiği gibi USB-C olduğunu görüyoruz. 10W çıkış bir akıllı saat için çok fazla görünüyor olsa da, genel tabloya baktığımızda normal bir değer. Bu nedenle neredeyse tüm şarj adaptörlerini kullanarak, akıllı saati 10W hızında şarj etmek mümkün olacak.

Standart ve Pro olmak üzere iki farklı halde karşımıza çıkacak olan yeni saatler, artan pil kapasitesi nedeniyle daha büyük bir çerçeveye ev sahipliği yapacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.