Fenerbahçeli Fazıl Say’a, Ümraniyespor’dan görüntülü yanıt

Fenerbahçe, yeni dönemi berbat başladı.

İlk maçını İstanbul ekiplerinden Ümraniyespor ile yapan sarı-lacivertli kadro, bekleneni veremedi ve karşılaşmadan 3-3’lük beraberlikle ayrıldı.

Skor, Fenerbahçeliyi olduğu üzere fanatik taraftarlardan ünlü piyanist Fazıl Say’ı da şad etmedi.

“İktidarın kalesi bir ilçe sonuçta”

Twitter üzerinden tenkit yapan Say, evvel transferlere salladı, sonra bir biçimde kelamı iktidara getirdi.

“Transfer-para-iktidar-VAR-futbol mevzuları incelenmelidir. Vakti gelince ele alınacaktır. Ümraniye 2004,2009, 2014, 2019 belediye seçimlerinde, iktidarın kalesi bir ilçe sonuçta. Çok uygun oynayan bir kadro.” diyen Say, şöyle devam etti:

“Kim çeker bu sıkıntıyı daha fazla?”

“Niye Tuncelispor Üstün Lig’de değil mesela? Eskişehir? Altay? Birkaç tane daha atalım da içim rahatlasın.  Jesus’u getirdi. Şampiyonlar Ligi hayal oldu. Ceza kapıda. 8 forvetle maç yapan bir takım… Ligde berbat başlangıç. Kim çeker bu sıkıntıyı daha fazla? Kim? Para için bu kadroda oynayanlar mı? Fenerbahçe bir ruhtur. İsmini hakikat söylem edebilen var mı?”

Ümraniye’den girdi, Başakşehir’den çıktı

Ümraniyespor’un 1 puanı hakkıyla aldığını lisana getiren Say, “Ümraniye’ye gelince… Hakkıyla 1 puanı aldı. Düzgün grup. İlçe grubu ve Türkiye’de bu işler bu türlü; bir nevi yeni Başakşehir. Para akmış bir yerden bir sürü şahane yabancı transfer. 4 seçim iktidarı seçmiş bir ilçe. Birinci 5 e girer. Sonra? Siz söyleyin?” diye yazdı.

“İsmail Kartal yeterli iş çıkarıyor, dursun”

Transferleri beğenmediğini bilhassa belirten ünlü piyanist, “Şimdi arkadaş; hayatın birinci kuralıdır, ‘iyi giden bir şeyi bozmayacaksın.’ Mümkün mertebe koruma edeceksin. Baktın olmuyor o vakit müdahale edersin. Bunları hatırlarsınız yazmıştım; İsmail Kartal güzel iş çıkarıyor, dursun. Kim Min Jae’yi kaybetme. Kadronun akışı yeterli.” dedi.

“Dünyada hangi VAR hakemi bu golü verirdi?”

Hakemleri de topa tutan Say, “Hakemler konusuna gelince de; En çok aklımda kalan Ümraniye’nin birinci golü, adam 2 metre ofsaytta ve atak yapıyor dokunamamışsa da. Dünyada hangi VAR hakemi bu golü verirdi merak ederim… Biz Fenerbahçe’yiz. Her attığımız ve yediğimizde işimiz VAR’da. Bu çok makûs işte.” İfadelerini kullandı.

Cevap “Süt Kardeşler”den

Fazıl Say’a bu kelamlarından ötürü Ümraniyespor’dan bir karşılık geldi.

Kulübün resmi hesabı, Kemal Sunal ile Şener Şen’in başrollerini paylaştığı “Süt Kardeşler” sinemasından bir kesit yayınladı.

Ayşen Gruda’nın gördüğü ‘gulyabani’yi anlatmaya çalışırken verdiği uğraş ve bir türlü anlaşılmayan merhum aktörün güldüren repliğinin yer aldığı kesit, taraftarları da eğlendirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.