EPDK önünde oturma aksiyonu yapan akaryakıt istasyonu sahiplerine polis müdahale etti, bir hareketçi kalp krizi geçirdi

EPDK’nın lisans verdiği ve Gelir Yönetimi Başkanlığı’nın denetlediği kimi akaryakıt dağıtım şirketlerinin kestiği faturaların uydurma çıkması nedeniyle mağdur olan akaryakıt istasyonu sahipleri, yaklaşık 50 gündür Ankara’da hareket yapıyor.

“BU SAATTEN SONRA EPDK’NIN ÖNÜNDEN AYRILMAMA KARARI ALDIK”

Akaryakıt istasyonu sahipleri, bugün EPDK’nın önüne giderek oturma aksiyonu başlattı. Akaryakıt istasyonu sahiplerinin sözcüsü Mehmet Ali Öztürk, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arkadaşlar, bildiğiniz üzere 50 gündür Ankara’dayız. Lakin bizler, sesimizi duyurabilmek için Türkiye’nin her bir yerinden Ankara’ya geliyoruz. Bugün prestijiyle aldığımız karar sonucunda artık buradan ayrılmayacağız. Bizim kurumumuz EPDK. Bizler, EPDK’ya bağlı, her ay lisans fiyatlarını veren insanlarız. Bu yüzden, bu saatten sonra EPDK’nın önünden ayrılmama kararı aldık. Gerekirse bir ay da sürse burada, EPDK’nın önünde yatacağız.”

POLİSİN MÜDAHALESİ SIRASINDA BİR AKSİYONCU KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Açıklamanın akabinde polis, müdahale ederek akaryakıt istasyon sahiplerini dağıttı. Müdahale sırasında bir aksiyoncu kalp krizi geçirdi.

VELİ AĞBABA DA GÜNDEME GETİRMİŞTİ

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, uydurma fatura mağduru akaryakıt istasyonu sahipleriyle CHP Genel Merkezi’nde önünde basın toplantısı düzenlemişti. Ağbaba, dört bine yakın akaryakıt istasyonu sahibinin ekmek teknesinin elinden alınmaya çalışıldığını belirterek, “CHP olarak, hukukun üstünlüğü prensibi gereği, yargı kararı katılaşmadan iş yerlerinin kapatılmasına karşıyız. Burada mağdur olan 120 bin çalışanın, aileleriyle birlikte 500 bin kişinin gelirinden olmasına karşıyız. CHP olarak sürekli mağdurun yanında yer aldık. Sürekli emeğin ve işçinin yanındayız” demişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.