Dilipak: Artık Kürtler de ‘Türkler ova Kürdüdür’ derse ne olacak?

Yeni Akit Gazetesi Muharriri Abdurrahman Dilipak bugünkü ‘Türk olmak’ başlıklı köşesinde, “Türk olmak deyince herkesin başında farklı bir şablon. Kimine nazaran, ‘Kürtler dağ Türkleridir’. Kimine nazaran Gur-Manço ‘Bozkurt’ demekmiş! Haydi, artık Kürtler de “Türkler ova Kürdüdür” derse ne olacak.” diye yazdı.

Dilipak’ın yazısından bir kısım:

Sanki doğduğumuz ana-babayı biz seçtik, doğduğumuz toprağı, vakti biz mi seçtik. Derimizin rengini ve cinsiyetimizi de biz seçmedik lakin cinsiyetimizden başladılar değiştirmek için. “Toplumsal cinsiyet” bu türlü bir rezillik!

Din, ahlak, aile, gelenek, tarih ve biyolojik cinsiyetinden bağımsız, yeryüzünü fesada verecek bir jenerasyon geliyor! Allah onlara fırsat vermesin ve şerlerinden korusun.

Allah bizi, evet kavimler olarak farklı yarattı ki tearüf edelim, tanışıp bilişelim, yardımlaşalım, kardeş olalım diye. Yoksa her insan parmak uçları üzere özel, farklı ve biriciktir. Her topluluk içinde vakit içinde farklılıklar ve değişiklikler gösteren güzeller ve berbatlar vardır. Faziletliler ve hainler vardır. Sonunda hepimiz Hz. Adem’in çocuklarıyız ve Hz. Adem de topraktandır.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.