Denetimden çıkan araba kanala uçtu: 2 meyyit

Antalya’da direksiyon hakimiyetini kaybeden arabanın evvel aydınlatma direğine çarpıp akabinde da boş su tahliye kanalına uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında anne ve kızı olay yerinde ömrünü yitirirken 4 yaşındaki küçük kardeş yaralı olarak kurtuldu. Erkek çocuğu araçtan çıkaran yurttaş, “Çocuk çok korkmuştu ağlıyordu. Erkek çocuğu çıkarttık” dedi.

Kaza, Alanya-Antalya Karayolu Serik Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Derya Akgül yönetimindeki 06 CJD 235 plakalı araba denetimden çıkıp evvel yol kenarındaki aydınlatma direğine çarptı, akabinde da yol kenarındaki su tahliye kanalına uçtu. Kazayı gören etraftaki yurttaşlar durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Bu sırada araçta ağlama sesi duyan yurttaşlar 4 yaşlarındaki erkek çocuğunu olay yerinden uzaklaştırdı.

Sıhhat takımlarının olay yerine gelmesinin akabinde araçtaki öğretmen anne Derya Akgül ile 7 yaşındaki kızı Defne Akgül’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Hayatta kalmayı başaran 4 yaşındaki küçük kardeş Ilgaz Akgül ise ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Olay yeri ve savcılık incelemesinin akabinde anne kızın cenazeleri Antalya İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Derya Akgül’ün eşinin askeri işçi olduğu, kendisinin ise Kurşunlu Mahallesi’nde bir okulda öğretmen olduğu ve vazifeden konutuna döndüğü öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

“ABLASININ CESEDİNİN ÜZERİNDE OTURMASINI İSTEMEDİM”

Erkek çocuğunu araç içerisinden alan yurttaş, “Önemli bir gürültü ve kaza sesine geldik. Kapı açıktı bayan dışarı fırlamıştı. Art tarafta 2 tane çocuk vardı. 1 kız, 1 erkek. Erkek çocuk 4 yaşında olduğunu söylüyor şuuru açıktı. Çocuk çok korkmuştu ağlıyordu. Erkek çocuğu çıkarttık zira ablasının cesedinin üzerinde oturmasını istemedim” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.