Çinli Markalar, Büyük Perakendecilerde Çok Sayıda Ekran Kartı Satıyor

AMD ve NVIDIA’nın ürettiği grafik işlemcilerini alarak kendi ekran kartını tasarlayan sayısız şirket var. Bunlardan bazıları global pazarda hizmet verirken, bazı küçük çaplı şirketler belirli bölgelerde satış yapmakta. ASUS, Gigabyte ve MSI gibi markaları oyuncuların hepsi bilir, ancak ismini hiç duymadığımız birçok farklı üretici var.

Ürünlerini Çin merkezli çeşitli pazarlarda satan ekran kartı tedarikçileri, Amazon ve Newegg gibi perakendecilerde kendini göstermeye başladı. Kartların fiyatı ise pek de ucuz değil. Listelerde 51Risc, AX Gaming (Inno3D alt markası), Corn, Maxsun, MLLSE ve Peladn gibi sayısız üretici var.

Az bilinen bu şirketler, normalde ürünlerini yalnızca AliExpress veya Taobao gibi pazarlarda satarak Asya Pasifik bölgesindeki müşterileri hedefliyor. Ancak ABD’de ve dünyada Ethereum kripto para madenciliği patlamasının yaşandığı sırada birçok marka farklı bölgelere açıldı.

Tanınmış ticari markalara sahip çok sayıda grafik kartı üreticisi biliyoruz. Bazıları ise belirli coğrafyalarda alt markalarla birlikte farklı isimler kullanıyor. Örneğin Palit, dünya pazarı için çok sayıda kart üretirken aynı zamanda Avrupa ve ABD pazarları için KFA2 ve Galax markalarıyla GPU satışı yapmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir