CHP’li Orhan Sümer: ‘İktidar tasarrufu yetişkin hasta bezinde buldu’

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Kurulu Üyesi Orhan Sümer, yetişkin hasta bezlerinin devlet tarafından ödenen sayının kesintisiyle uğramasına ait açıklama yaptı.

İKTİDAR TASARRUFU YETİŞKİN HASTA BEZİNDE BULDU

Orhan Sümer, “Ay’a gideceğiz, uzaya çıkacağız, ekonomimiz uçuyor, Avrupa bizi kıskanıyor, palavraları bir yana; Türkiye’de vatandaşlar ekonomik manada büyük düşünce çekiyor. İktidar bu sıkıntıları çözmek şöyle dursun mevcut sorunlara yenisini ekliyor. Kendi saltanatlarından, lüks ömürlerinden, değerli gözlüklerinden, marka çantalarından ödün vermeyenler, vatandaşın ağır hastasına bağladığı, kullanmak zorunda olduğu yetişkin bezine devletin ödediği sayıda kesintiye gitti. Tasarruftan anladıkları milletin en gereksinimi olan eserlerde devletin ödediği kısmında kesinti yapmak” dedi.

“HASTA BEZİ İÇİN ÖDENEN SAYI YALNIZCA 200 LİRA”

Orhan Sümer, “Önceden ağır hastaların yetişkin bezleri devlet tarafından karşılanıyordu. Ekonomik yanlışlar hastaların kullandığı yetişkin bezlerinin fiyatını da yükseltince saray iktidarı çabucak ödenekte kesinti yapmaya gitti. Bir kutu yetişkin bezi için hasta yakınına 200 lira ödeniyor. Meğer içinde yalnızca 30 tane olan, yani hastanın günde bir sefer kullanabileceği bez kutusunun fiyatı medikallerde 250 lira. Yaşlı hastalarımızın bez parasını dahi ödeyemeyecek ekonomik durumu yaratanlar hiç utanmadan vatandaştan sabır bekliyor” dedi.

“SARAYDA YAŞAYANLAR HASTA SAHİPLERİNİN HALİNDEN ANLAMIYOR”

Orhan Sümer, “Birçok meskende yaşlı ve ağır hasta var. Ne yazık ki yetişkin bezi kullanmak zorundalar. Saray sosyeteleri milletin hastasına bağladığı bezden kesinti yapana kadar, 5’li çeteye sağladığı rant musluklarını kapatmalıdır. Bu tablo devleti düşürdükleri durumun, İktidarın tükenmişliğinin ve acizliğinin resmidir. Az kaldı. Birinci seçimde Türkiye’nin hasret çektiği aydınlığa daima birlikte kavuşacağız” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.