CANLI- Galatasaray’daki son gelişmeleri Nevzat Dindar değerlendiriyor

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, sarı-kırmızılıların transfer gündemini ve takımdaki son gelişmeleri Skorer’in Youtube kanalındaki canlı yayında değerlendiriyor. 

İşte Nevzat Dindar’ın açıklamaları;

Galatasaray’ın AZ Alkmaar’dan transfer ettiği Fredrik Midtsjö bence kaliteli bir oyuncu. Okan Hoca’nın istediği bir oyuncuydu. Takımında sürekli olan ve istirarlı olan 28 yaşındaki bir oyuncuyu aldı. Rakamsal olarak da abartı bulmuyorum. Aldığı ücretle dengeliyor. Okan Hoca 6-8 oynayabilen futbolcu istiyordu. Bu transferle orta sahaya dinamizm, tempo ve dayanıklılık olarak katkısı olacaktır.

Midtsjö gündeme gelir gelmez sosyal medyada kara propaganda yapılmıştı ama Okan Hoca’nın istemesi benim için yeterli oldu. Netice olarak geçen seneki oyunculardan bambaşka, yeni bir orta sahayla sezona girilecek. Yapılan transferler içinde en isimsizi görülebilir ama özellikle böyle oyuncular çok büyük etki yapabilir. Fredrik Midtsjö transferi de hem mali açıdan hem de istikrarı açısından güzel bir transfer olduğunu düşünüyorum. Her zaman daha iyi isimler vardır ama bu takım için bunun daha iyi olacağı anlamına gelmez. Geçen sezon takımında tüm maçlarda merkez orta saha olarak oynadı. Takımlarda bazen böyle oyunculara da ihtiyaç vardı. Takıma ruh katan isimlerdir bu oyuncular.

‘Aytaç Kara ayrılığı bekleniyordu’

Galatasaray’ın Aytaç Kara’nın sözleşmesini feshettiğini resmen açıkladı. Bu beklenen bir gelişmeydi zaten. Kampa götürülmedi ve bence ayrılığının haber değeri bile yok. Ayrılmaması haberdir asıl. Hayırlısı olsun. 

‘Ömer Bayram, Cicaldau ve Morutan kadroda düşünülmüyor’

Aytaç dışında yolların ayrılması beklenen bazı isimler de var. Ömer Bayram ve Cicaldau da son maçta oynamadı. Onlar da yeni sezonda Morutan’la birlikte kadroda düşünülmüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.