Bu Şehir Girdap Gülüm: Steam’e Kurtlar Vadisi Oyunu Geldi!

Steam tarihinin en karmaşık ve komik olayı yaşanıyor. Geliştiricisi ve yayıncısı Valve gözüken bir Kurtlar Vadisi oyunu için mağaza sayfası açıldı!

Dün akşam saatlerinde çok ilginç bir olay yaşandı.

Gördüğünüz fotoğraf gerçek. Yani gerçekten derken, Photoshop değil. Kurtlar Vadisi isminde bir yapım, dizinin görselleriyle birlikte mağaza sayfasına eklendi. Üstüne üstlük geliştirici ve yayıncı Valve olarak gözüküyor! 

Tabii araştırmalar sonucu bunun bir yalan olduğu ortaya çıktı. Her ne kadar sevinsek bile böyle bir şey olması mümkün değil gibi görünüyor ?

Twitter kullanıcısı Görkem Yavuz olayı açıklığa kavuşturdu.

İşin aslı şu, oyunu satmayan bir geliştirici oyununun görsellerini ve ismini değiştirmiş.

Yukarıdaki gönderiden de ulaşabileceğiniz üzere oyunun esas ismi ‘Racer’ mış. Geliştirici daha sonra ismini ve görsellerini değiştirmiş fakat geliştirici ve yayıncı kısmını nasıl Valve yapmış onu anlamadık. Steam sunucularında büyük bir kaos yaşanıyor olmalı!

Daha sonra siteye Grand Theft Auto 6 ve Counter-Strike 2 eklendi (!)

Muhtemelen yine aynı geliştirici, bir diğer oyununu önce Grand Theft Auto VI yaptı, daha sonra durumun fark edildiğini anlayınca ismini Counter-Strike 2 olarak değiştirdi. Bir diğer görsel de Assassin’s Creed Mirage’den geliyor!

Durumun farkına hemen varıldı ama iş işten geçmişti.

Elbette bu mağaza sayfaları tamamen kapanmış durumda. Artık ulaşmak mümkün görünmüyor ancak Twitter üzerinde ve Steam tartışma forumlarında büyük ses getirdiği anlaşılabiliyor. Valve’ın bu açığı sonrası neler yaşanacak heyecanla takip ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir