Bu Kişilik Testi Pratik Zekayı Ölçüyor! Fotoğrafta Gizlenen Kaplanı Bulabilir misin?

Sizi saatlerce resme bağlayan bu kişilik testleri, optik illüzyonlar sayesinde zihni kandırırak uzun mühlet düşünmenizi sağlayabilir. Bu durum bâtın bir fotoğraf yahut bir obje yüzünden ortaya çıkabilir. İşte pratik zekayı ölçen kişilik testini sizler için paylaşıyoruz.

Hem eğlenceli hem de düşündürücü olan optik illüzyon testi bir kişinin bariz olanın ötesini görme yeteneğini ve konsantrasyonunu ölçebilir.

Bu fotoğrafta herkes tarafından görülen ormanın içinde ve çimenlerin üzerinde duran bir kaplan var. Lakin sizden gizlenmiş ve görünmeyen bir kaplan daha bulunuyor. Pekala siz o kaplanı bulabilir misiniz? Fotoğragta bir bütün halinde bakmanızı tavsiye ediyoruz. İpucunu da paylaştığımızda nazaran kişilik testine geçebiliriz.

RESİMDE BÂTIN OLAN KAPLAN İMGESİNİ BULABİLİR MİSİN?

ÖN YARGILISINIZ

Resme bakınca büyük kaplana odaklanmanız öteki olasılıkları devre dışı bıraktı. Önünüzdeki büyük fotoğraftan ötürü art plana bakmadığınız üzere öbür olasılıkları düşünmediniz. Bunun sonucunda, çizgileri ortasında kamufle edilen kaplanın üzerine yazılan harfleri göremediniz. Kaplanın üzerinde “The hidden tiger” yani bâtın kaplan yazıyor. Siz olaylar karşısında çok taraflı düşünemediğiniz üzere biraz ön yargılısınız.

HARİKASINIZ

Görsel zekânız dayanılmaz. Siz muhtemelen bulmaca çözmeyi çok seven ve analitik zekâsı gelişmiş birisiniz. Tıpkı şeye takılmıyor ve çok istikametli düşünebiliyorsunuz. Bu da size pratik zekâ kazandırıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.