Biden’ın gazilerin tedavisi için maddeyi imzaladı: Hemşireler ayaklandı

Brooklyn kentindeki Gazi İşleri Tıp Merkezi önünde protesto düzenleyen sıhhat çalışanları, Kapsamlı Zehirlerle Çaba Kelamı Yasasının (PACT) uygulamaya geçmesinden sonra hastanelerde iş yoğunluğunun daha da arttığını, bilhassa hemşire takımında yaşanan zahmetin daha da büyüdüğünü lisana getirdi.

Ulusal Hemşireler Birliği isimli sendikanın öncülük ettiği protestoda, gazilere yönelik yasanın desteklendiği lakin, hemşirelerin kontrat hakları, esnek çalışma imkanları ve işe alımlar konusundaki meselelerin çözülmeden PACT yasasının tek başına işe yaramayacağı lisana getirildi.

ABD Donanması’ndan emekli ve kelam konusu sendikanın üyesi olan Ann Marie Carlin okuduğu bildiride, “Kıdemli ve gazileri önemseyen bir hemşire olarak, hem alanda hem de tıbbi tesislerimizde hazır olmanın ne kadar kıymetli olduğunu anlıyorum. Nasıl orduda bir vazifesi yerine getirmek için gerekli sayıda çalışana muhtaçlık duyuyorsak, hastalarımıza bakmak için de gereğince hemşireye sahip olmak zorundayız” tabirlerini kullandı.

Ne olmuştu?

ABD Gazi İşleri Departmanı Genel Müfettişlik Ofisinin Temmuz 2022 raporuna nazaran, Gazi İşleri Tıp Merkezlerinin yüzde 91’inde önemli boyutta hemşire düşüncesi yaşandığı bildirilmişti.

Biden, 10 Temmuz’da, bilhassa Ortadoğu bölgesindeki askeri operasyonlarda zehirli toksik unsurlara maruz kalmış gazilerin tedavi imkanlarının artırılması kapsamında PACT yasasını imzalamış ve bunun “Amerikan ulusu için en değerli yasa” olduğunu söylemişti.

Biden, “Her gün ortalama 17 gazi intihar ederek ölüyor. Bu, mutlak bir trajedidir.” değerlendirmesinde bulunarak yasanın gerekliliğine dikkat çekmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.