Biden’ın eşi Jill Biden’dan ‘tako’ özrü

ABD Lideri Joe Biden’ın eşi Jill Biden, dün katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada Latin Amerikalıları meşhur yemekleri “tako”ya benzettiği için sözcüsü Michael LaRosa aracılığıyla toplumsal medya üzerinden özür diledi.

ABD Lideri Joe Biden’ın eşi Jill Biden, dün Texas eyaletinde yer alan San Antonio kentinde daha evvel La Raza Ulusal Kurulu olarak bilinen Latin kökenli bir sivil haklar ve savunma kümesi olan UnidosUS’un yıllık konferansında konuşmuş, Latin Amerikalıları meşhur yemekleri “tako”ya benzetmişti.

First Lady Biden konuşmasında, Latin toplumuna iltifat etmek için “Bronx’un bodegası kadar farklı, Miami’nin çiçekleri kadar hoş ve burada San Antonio’daki kahvaltılık takolaı kadar eşsizsiniz” sözlerini kullanmıştı.

ÖZÜR DİLEDİ

Tepkilerin akabinde First Lady Biden’ın sözcüsü Michael LaRosa toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “First Lady, kelamları Latin topluluğu için saf hayranlık ve sevgi dışında bir şey tabir ettiği için özür diliyor” dedi.

“BİZ TAKO DEĞİLİZ”

First Lady Biden’ın başarısız iltifat teşebbüsünün akabinde Ulusal Hispanik Gazeteciler Derneği Jill Biden’a reaksiyon göstermiş, toplumsal medyada “Biz tako değiliz” paylaşımında bulunmuştu.

Dernek ayrıyeten açıklamasında, “San Antonio’daki Latinlerin benzersizliğini göstermeye çalışmak için kahvaltılık takoları kullanmak, bölgedeki Latinlerin çeşitliliğine karşı kültürel bilgi ve hassaslık eksikliğini gösteriyor” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.