ABD’li İş İnsanı, Bu Altcoin’leri Seçti: Bitcoin’i Geçecek!

Bugün erken saatlerde bir Twitter sohbet odasında tartışmalı girişimci Martin Shkreli, Bitcoin ve DeFi’nin geleceği hakkındaki düşüncelerini kripto topluluğuyla tartıştı. Yakın zamanda dolandırıcılık suçlamalarıyla hapisten çıkan Martin Shkreli, Algorand ve Solana’yı umut verici altcoin projeleri olarak adlandırıyor ve Ethereum’un gelecekte Bitcoin’i geçebileceğini söylüyor.

Bu altcoin projesini hapishanede kullanmaya başladım

Aynı zamanda ABD’li bir iş insanı olan Martin Shkreli, DeFi sektörünün geleceği konusunda iyimser olduğunu söylüyor. Twitter’daki açıklamalarında Uniswap’ı geçmişte hapishanede kullandığını belirten Shkreli, DeFi’nin gelecekte geleneksel finans sistemini nasıl gasp edebileceğini de tartışıyor:

Uniswap gerçekten harika. Uniswap’ı hapishanede kullanmaya başladım…Gidebileceği yerin sınırında olduğunu düşünmüyorum. Bence DeFi ile sonuçlanan daha fazla finansal ürün göreceğiz… sonunda bazı kripto paraların bankacılık devlerinden daha büyük olduğunu göreceğiz.

Shkreli ayrıca geleneksel hisse senetlerinin Blockchain kullanılarak tokenleştirilebileceğini de söyledi. Kariyerini Turing Pharmaceuticals’ı kurmadan önce bir riskten korunma fonu yöneticisi olarak inşa eden Shkreli, DeFi’nin insanlara dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir varlıkla ticaret yapma yeteneği vererek insanlara “gerçek özgürlük” sağlayabileceğini de sözlerine ekliyor.

“Algorand ve Solana Bitcoin’in payını eritecek”

Ayrıca Algorand ve Solana’yı Bitcoin’in piyasadaki hakimiyetini azaltabilecek iki Katman-1 projesi olarak isimlendirdi ve en iyi kriptonun saltanatının zamanla “yenilebileceğini” düşündüğünü belirtti. Ethereum meraklılarının “Flip” olarak adlandırdığı varsayımsal bir olay olan Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini geçebileceğini düşündüğünü söyledi:

Ethereum’un Bitcoin’den daha değerli olduğu sözde ‘flip’… Ether’in kullanım durumları göz önüne alındığında bunun olmaması zor.

Avustralyalı şarkıcı-söz yazarı Sia, Web3’ün “son birkaç yılda hayatını nasıl değiştirdiğini” ve gelecekte dünyadaki yoksulluğu sona erdirebileceğini düşündüğünü söyleyerek Shkreli ile tartışmaya katıldı. Sia’dan uzun bir aranın ardından Shkreli, kendisi ile Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto arasında bir karşılaştırma yaptı. İkili hakkında, “Kutunun dışında düşünmek gerçek bir dahi gerektirir” dedi. Ayrıca onu Evrensel Temel Gelirin arkasındaki Ethereum projesi olan Proof of Humanity’ye bakmaya teşvik etti. Ethereum’dan Vitalik Buterin’in buna dahil olduğunu açıklayarak, “Eğer üzerinde değilseniz, projeyi ilerletmeye gerçekten yardımcı olabilirsiniz” dedi.

İlginç bir şekilde Buterin, beş saatlik görüşme sırasında Shkreli’e yönelik bir eleştiri olarak yorumlanabilecek yukarıdaki tweet’i attı:

Korkunç bir şey yaparak kamuya açık konuşmanın konusunu belirlemenin (veya hale gelmenin) daha zor ve harika bir şey yaparak bunu yapmanın daha kolay olduğu bir kültürü nasıl yaratırız?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.